'Oğluna Kıyafet Alamadığı İçin İntihar Etti' İddiasına Valilikten Açıklama: İntihar Sebebi Kıyafet Alamama Değil

'Oğluna Kıyafet Alamadığı İçin İntihar Etti' İddiasına Valilikten Açıklama: İntihar Sebebi Kıyafet Alamama Değil

Kocaeli'de bir babanın oğluna kıyafet alamadığı için intihar ettiği iddia edilmişti. Valilik konuyla ilgi yaptığı açıklamada, intihar olayının gerekçesinin 'kıyafet alamama' değil, 'psikolojik nedenler' olduğunu söyledi.

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, bir süredir işsiz olduğu belirtilen İsmail D.'in (45) girdiği bunalım sonucu, kendisini banyoda iple asarak yaşamına son verdi. D.'nin çocuğuna okul kıyafeti alamadığı için yaşamına son verdiği iddia edildi. Kocaeli Valiliği, Körfez ilçesindeki intihar olayının gerekçesinin 'kıyafet alamama' değil, 'psikolojik nedenler' olduğunun belirlendiğini açıkladı.

''İNTİHARIN SEBEBİ KIYAFET ALAMAMASI DEĞİL''

Dün Körfez ilçesindeki intihar olayıyla Kocaeli Valiliğinden bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "21.09.2018 tarihinde Körfez ilçemizde yaşanan intihar olayı basında yer almıştır. Söz konusu haberler; intihar sebebi çocuklarına kıyafet alamadığı ve bu sebeple okula alınmadıkları şeklinde yayınlanmıştır. Yapılan araştırma ve inceleme sonucunda, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı olay sebebinin psikolojik nedenlere dayandığı anlaşılmıştır. Haberlerin kamuoyunu yanlış bilgilendirerek, olumsuz algı oluşturmaya sebep olduğu anlaşılmaktadır." denildi.

'OĞLUNA KIYAFET ALAMADIĞI İÇİN İNTİHAR ETTİĞİ' İDDİA EDİLDİ

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, İsmail D. girdiği bunalım sonucu, kendisini banyoda iple asarak yaşamına son verdi. 2 çocuk babasının, liseye giden oğluna okul kıyafeti alamadığı için intihar ettiği iddia edildi.

İsmail D.'nin Perşembe sabahı 06.00 sularında evin banyosunda kendini iple asmış halde bulundu. Eşini banyoda asılı gören Hafize D. büyük şok yaşadı. Hafize D hemen çocuklarına ve komşularına haber verdi. Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri İsmail D.'in hayatını kaybettiğini tespit etti. Eve gelen jandarma ekipleri de olayla ilgili soruşturma başlattı. Jandarma ekiplerinin incelemesinde babanın cebinden 20 TL para çıktığı öğrenildi.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.