Kocaeli'de "Zohak" Filminin Galası Yapıldı

Kocaeli'de "Zohak" Filminin Galası Yapıldı

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde çekimleri gerçekleştirilen korku-gerilim filmi "Zohak"ın galası yapıldı.

Kocaeli'de

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde çekimleri gerçekleştirilen korku-gerilim filmi "Zohak"ın galası yapıldı.

İzmit'te bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilen gösterim öncesi gazetecilere açıklama yapan yönetmen Adem Uğur, filmin önemli bölümlerini İzmit'te çektiklerini söyledi.

Kapanca Sokak'taki tarihi konaklarda yaptıkları çekimlerin kendileri için avantaj olduğunu belirterek, "İzmit Belediyesi tarafından hizmete açılan diğer alanları da kullandık. Biz inanıyoruz ki tüm yapım şirketlerinin tercihi İzmit olacak. Başta İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan olmak üzere filmimize destek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Filmimize çok güveniyoruz, herkese hayırlı seyirler." şeklinde konuştu.

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç da "Zohak" filminin Kapanca Sokak'ta çekilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

İzmit Belediyesinin restore çalışmaları kapsamında turizme kazandırılan bu sokağı bir filmde görmenin kendileri için önemli olduğunu ifade eden Oruç, "Belediye Başkanımız Nevzat Doğan'ın da büyük çabalarıyla İzmit'in 3 bin yıllık tarihi gün yüzüne çıkartılmış, şehrimiz turizmcilerin ve filmcilerin ilgi odağı olmuştur. İzmit, film platolarıyla bir marka şehir olma yolunda ilerlemektedir." dedi.

Yönetmenliğini Adem Uğur'un, yapımcılığını da Feride Gören'in yaptığı, Erkan Çelik, Seda Kement, Gamze Bayraktaroğlu, Seyhan Arman, Gizem Nur Doğan, Ahmet Özyavuz, Abdullah Şekeroğlu ve Bülent Yaşık oynadığı filmin galasına, film ekibinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: AA