14 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismarda Bulunan 3 Kişi Serbest Bırakıldı

14 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismarda Bulunan 3 Kişi Serbest Bırakıldı

Kocaeli'de 14 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunduğunu tespit edilen 3 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şahıslar adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Kocaeli'nin Derince ilçesinde 2 kişinin 14 yaşındaki kızla ormanlık alandan dönmesi üzerine jandarma şüphelendi. Ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu 14 yaşındaki kız önce sınıf arkadaşının 25 yaşındaki ağabeyinin, ardından da 2 arkadaşının istismarına uğradığını itiraf etti. Adliyeye sevk edilen 3 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

JANDARMA ORMANLIK ALANDAN GELEN OTOMOBİLİ DURDURDU

Kocaeli, Derince İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ormanlık alandan gelen otomobili durdurdu. Kimlik kontrolü yapıldığı sırada kız çocuğunun kimliğinin olmadığı görüldü. Jandarma, 14 yaşındaki C.G.'nin ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğunu tespit etti.

EV VE OFİSİNDE CİNSEL İSTİSMARDA BULUNMUŞ

C.G. sınıf arkadaşının 25 yaşındaki ağabeyi U.E.'nin cinsel istismarına uğradığını, daha sonra U.E.'nin arkadaşları 25 yaşındaki Y.G. ve 24 yaşındaki M.B. ile tanıştığını, Y.G.'nin arkadaşının evinde cinsel istismarda bulunduğunu, M.B.'nin ise ofisine ve evine götürerek cinsel istismarda bulunduğunu söyledi.

ADLİ KONTROL ŞARTI İLE SERBEST BIRAKILDI

Otomobilde bulunan Y.G. ve M.B. gözaltına alınırken, U.E. ise jandarma ekiplerince evinde gözaltına alındı. Derince İlçe Jandarma Komutanlığı'nda ifadeleri alınan 3 kişi "çocuğa cinsel istismar" suçlamasıyla Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi. 3 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Babası cezaevinde olan, boşandıktan sonra yeniden evlenen annesi ile birlikte yaşayan C.G.'yi annesinin kabul etmemesi üzerine yurtta kalması için çalışmalar başlatıldı.