Kırklareli'de Asfaltlama Çalışmaları Başladı

Kırklareli'de Asfaltlama Çalışmaları Başladı

Kırklareli Belediyesi tarafından sıcak asfaltlama çalışmaları başladı.

Kırklareli'de Asfaltlama Çalışmaları Başladı

Kırklareli Belediyesi tarafından sıcak asfaltlama çalışmaları başladı. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu, yapacakları üst yapı çalışmaları ile birlikte Kırklareli'de bozuk yol kalmayacağını, yeni Kırklareli'yi inşa etmeye başladıklarını söyledi.

Başlattıkları sıcak asfaltlama çalışmalarının hava şartlarının el vermesi durumunda Kasım ayı içerisinde tamamlanacağını belirten Başkan Kesimoğlu, "7 bin ton sıcak asfalt ile 58 bin metrekare yolu asfaltlayacağız. Çalışmalarımızı hava şartlarının el vermesi durumunda Kasım ayının ilk haftası bitirmeyi planlıyoruz. Yollarımızın yapımı ile ilgili çalışmalarımızı daha önceden başlatmıştık. Bugün Bademlik Mahallesi Kasapoğlu Caddesi üzerinde yapacağımız yol ile sıcak asfalt dökme çalışmalarımızı başlattık. Ekiplerimiz sırası ile Bademlik Mahallesi Kasapoğlu Caddesi, Sungurbey Caddesi Mezarlık yolu, Yayla Mahallesi TOKİ Yolu, Karahıdır Mahallesi Yurt Yolu ve Karacaibrahim Mahallesi'nde 58 bin metre kare sıcak asfalt çalışması yapacak. Bu çalışmalarımız bize 1 milyon 259 bin 400 TL'ye mal olacak" dedi.

"VATANDAŞLARIMIZ YAPILAN HİZMETLERİ GÖRÜYOR"

Kırklareli Belediyesi olarak her türlü eksiğe el atacaklarını belirten Kesimoğlu, "Teknik bir sıkıntı yaşanmadığı süre boyunca asfalt çalışmaları devam edecek. Yapılan hizmetlerin vatandaşlar tarafından biliniyor ve takdirle karşılanıyor. Vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Belediye olarak her türlü eksiğe el uzatacağız. Hedefimiz Kırklareli'de bozuk yol bırakmamak. Bunun için çalışmalarımızı sıkı bir şekilde başlattık. Şehrimizin ana ve ara caddelerinde de parke taşı ve sıcak asfalt çalışmaları yapıyoruz. Mahallelerin ve caddelerin yepyeni bir görünüme kavuşturacağız. İlimize estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla çalışmalarımızı tüm ekibimizle birlikte aralıksız sürdüreceğiz" şeklinde konuştu. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İHA