Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili en güçlü sinyal: Ben seçildiğimde eleştirilerden ders alacağım - Haberler
Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili en güçlü sinyal: Ben seçildiğimde eleştirilerden ders alacağım

Haberler.com / Barış Yahya Çinçin - Haberler | Politika

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitch yayıncısı Jahrein kullanıcı adı ile bilinen Ahmet Sonuç'un sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu'nun canlı yayın sırasında gelen bir soru üzerine yaptığı açıklamaya, "Ben seçildiğimde" kelimeleriyle başlayarak yanıt vermesi, Cumhurbaşkanı adaylığı sinyali olarak yorumlandı. Kılıçdaroğlu, açıklamalarına, "Seçildiğim zaman hakaret etmemek kaydıyla her türlü eleştiriyi yapacaklar, ben de o eleştirilerden ders alacağım" diye devam etti.

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitch yayıncısı Jahrein kullanıcı adı ile bilinen Ahmet Sonuç'un kanalına konuk oldu. Kılıçdaroğlu yayın sırasında hem Jahrein'in sorularını yanıtladı hem de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP liderinin canlı yayın sırasında kullandığı kelimeler ise Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilişkilendirildi.

Kılıçdaroğlu, gençlerle ilgili gelen bir soru üzerine yaptığı açıklamaya, "Ben seçildiğimde" kelimeleriyle başladı. CHP liderinin açıklamasına bu sözlerle başlaması, Cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki en güçlü sinyal olarak yorumlandı.

Kendisinin seçilmesi durumunda gençlerin, hakarete girmemek şartıyla her eleştiriyi yapmasına müsaade verileceğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Gençliği nasıl mutlu edeceğimiz zor bir soru çünkü herkesin mutluluğu için farklı bir çıta var. Ama temel noktalar var. İlk olarak bu gençlik özgürlük istiyor, attığı Tweet yüzünden sabah 5'te kapısına polis gelsin istemiyor. Seçildiğim zaman hakaret etmemek kaydıyla her türlü eleştiriyi yapacaklar, ben de o eleştirilerden ders alacağım" dedi.

Partisinin gençlere yönelik vaatlerini de sıralayan Kılıçdaroğlu, "Gençlerin tümüne sözüm; konsol mu, cep telefonu mu elektronik ne alacaklarsa, gençler için KDV, ÖTV indirimi yapılacak. Üniversitede okuyan gençlerimiz var, bir yılda yurt sorununu çözeceğim" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun "Ben seçildiğimde" ifadesini kısa sürede fark eden Jahrein "Gaf mı yaptınız, gerçek mi söylüyorsunuz" diye sordu. Kılıçdaroğlu bu sorunun üzerine, "Ben partim adına konuşuyorum, bireysel konuşmuyorum" cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu'nun "ben seçildiğim zaman" diye başladığı cümle, yayını takip eden izleyiciler tarafından da kısa sürede fark edildi. Çok sayıda izleyici, konuyla ilgili "aday olacak mısınız, bu sözleriniz adaylık ilanı mı" şeklinde yorumda bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili en güçlü sinyal: Ben seçildiğimde eleştirilerden ders alacağım
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haber: Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili en güçlü sinyal: Ben seçildiğimde eleştirilerden ders alacağım - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.09.2021 13:39:14. #1.12#