Kendisinden yardım isteyen kadının aylık 7 bin lira geliri olduğunu duyan vali, şaşkına döndü

Kendisinden yardım isteyen kadının aylık 7 bin lira geliri olduğunu duyan vali, şaşkına döndü

Haberler.com - Haberler | Güncel

Zonguldak'ta Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapılan halk toplantısında yardıma ihtiyacı olduğunu dile getiren kadının 7 bin TL aylık gelirinin olduğu ortaya çıktı. Vali Tutulmaz, yetkililerin edindiği bilgiyi reddeden kadına "Yeniden araştırma yapılsın sonra tekrar bakalım" dedi.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, yardıma ihtiyacı bulunan vatandaşlar için bir halk toplantısı düzenledi. Gelen vatandaşlardan bir kadın zor durumda olduğunu söyleyerek Vali Tutulmaz'dan destek istedi.

AYLIK 7 BİN TL GELİR

Vali Tutulmaz, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Recep Civelek'e vatandaşın neden yardım alamadığını sorunca, herkesi şoka uğratan bir gerçek ortaya çıktı. Civelek, vatandaşın evine aylık 7.000 TL gelir girdiğini ve bu yüzden yardım edemediklerini belirtti.

"SENİNLE MÜDÜRÜN DEDİĞİ ARASINDA BÜYÜK FARK VAR"

Bu sözler karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Vali, karşısındaki kadına "Yeniden araştırma yapılsın, sonra tekrar bakalım. Çünkü senin dediğinle müdürün dediği arasında büyük fark var" dedi. Kadının itirazlarını dinleyen Tutulmaz, son olarak vatandaşın içinin rahat olmasını istediğini, araştırmaların neticesine göre yardım yapmayı tekrar değerlendireceklerini söyledi.

Kendisinden yardım isteyen kadının aylık 7 bin lira geliri olduğunu duyan vali, şaşkına döndü
Haber Yorumları (236)
OSMANLI: fakire bak 7 bin tl geliri var nasıl bir tiyatrodur bu
ÖYLESİNE BİRİ: Tabiki kadını borçta olup olmadığını ,bakıcağı insan sayısını bilmiyoruz.Ama bu kadar insanda boşuna böyle yorum yazmaz.Şunu anlamalıyız ki bu ülkede açlık sınırının altında yaşayan milyonlar var.Ve çoğunun sonu nasıl bitiyor hepimiz çok iyi biliyoruz.
VATANDAS: Bu olay Fakir fukara nin Aylik yedi bin geliri var algısını yaratmaktir.hiç bir yoksulun aylığı yoktur .sosyal yardımlaşma denilen vakfın fyoksullara verdiği maaş Aylık 500-lira. Beşyüz liradır buda sadece kiraya yetmiyor.Bu olay turkiyede fakir yoktur Algısını yaratmak için biroyundur.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title