Kayseri'nin ilk tarihi konulu konferans - Haberler
Haberi Paylaş

Kayseri'nin ilk tarihi konulu konferans

Bültenler - Haberler | Güncel
Kayseri'nin ilk tarihi konulu konferans

Kayseri Orman Bölge Müdürlüğümüz toplantı salonunda Kayseri'nin İlk Tarihi konulu konferansı yapıldı.

Konferansa Bölge Müdürümüz Adnan Diltemiz, Prof. Dr. Hasan Ali Şahin, Prof. Dr. h.c İbrahim Atalay, Bölge Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Kayseri Orman İşletme Müdürümüz, Bölge Müdürlüğümüz ve İşletme Müdürlüğümüz personeli katıldı.

Konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Daha sonra Bölge Müdürümüz Adnan Diltemiz açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında; "Bir kronoloji dâhilinde Kayseri'nin tarihini ve sonraki süreci İnşallah işleyeceğiz bu toplantının göreceğimiz konuların kültürel anlamda hepimize fayda sağlayacağını ben ümit ediyorum, en azından kendim çok ilgi duyuyorum Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu hocam var belki birçok arkadaşınız duymuştur Kayseri'de 25-30 yıldır tarih ile ilgili kazılar yapılıyor. Kültepe dediğimiz yer yaklaşık Kayseri'ye 15 km mesafede yer belki birçok arkadaşımız gitmemiştir, ama Kayseri'nin tarihinin ilk yerleşimi M.Ö 1500-2000'li yıllarda Hititler döneminde orada ticaretle başladığını ve bunların yazılı belge anlamında da ilk belge olduğunu ben biliyorum. Bunlar tabi bilimsel anlamda değerli hocalarımız duymak öğrenmek çok fevkalade önemli en azından kültürümüzün gelişmesi anlamında önemli buluyorum, kaldı ki bu toplantılar hem birbirimizi daha iyi tanımaya hem de biraz daha bulunduğumuz işten çıkmak değişik bir atmosfere girme anlamında da önemli böyle düşünüyorum. Değerli hocama teşvikinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgi ile saygı ile selamlıyorum" dedi.

Bölge Müdürümüzün konuşmasından sonra kürsüye Prof Dr. Hasan Ali Şahin davet edilerek, konferansını verdi. Konferansın sonunda soru- cevap bölümüne katılımcılar çok yoğun ilgi gösterildi.

Kayserinin İlk Tarihi konulu konferansın akabinde Prof. Dr. h.c İbrahim Atalay tarafından Kayseri'deki Kavak ağacı çalışmaları ve değişik ülkelerdeki ziyaretlerden edindiği tecrübeleri konferansa katılanlara aktardı. Konferans çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title