Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

08.05.2018 17:17 | Son Güncelleme: 08.05.2018 17:17
Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

Eskişehir'de Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Eskişehir'de Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki etkinliğe Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Adar, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Jandarma Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu, Polis Meslek Okulu Müdürü Muzaffer Doğruay, Tepebaşı Kaymakamı Salih Keser, Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Sakatlar Derneği Başkanı Cafer Eşen ve davetliler katıldı.

Çakacak, burada yaptığı konuşmada, Eskişehir'de 280 binden fazla aracın kaydının bulunduğunu belirterek, kentte neredeyse 3 kişiye bir aracın düştüğünü kaydetti.

Alınan tüm tedbirlere, duble yollara ve otoyollara rağmen trafik kazalarının problem olmaya devam ettiğini anlatan Çakacak, şöyle konuştu:

"Kurallara riayet edilmediği takdirde, yolların güzel olmasının ve araçların son teknolojik donanımlı olmasının önemi yok. 280 bin 376 motorlu aracın kayıtlı olduğu Eskişehir'imizde geride bıraktığımız yıl 3 bin 736 trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalarda insanlarımız hayatını kaybetmiş, yaralanmıştır. İşte bu hafta yapılan etkinlikler, trafik kazalarına dikkatin çekilmesi, kazaların en aza indirilmesi, bu doğrultuda bir farkındalık ve bilinç oluşturulması açısından büyük önem arz etmektedir. Ulaşacağımız yere hızlı gitmek yerine, trafik kurallarına riayet ederek uygun hızda, kazasız belasız gitmek en güzelidir. Gerek sürücülerimiz gerekse yayalarımız trafikte sadece birkaç saniyelik bir sabır gösterirlerse ve trafik kurallarına azami ölçüde uyarlarsa kazaların büyük ölçüde azalacağını görebiliriz. Bu nedenlerle trafik eğitimini çocukluktan itibaren vermemiz lazım."

İl Emniyet Müdürü Engin Dinç de kazaların azaltılmasında en önemli yöntemin eğitim olduğunun altını çizdi.

Konuşmalarından ardından yılın sürücülerine çeşitli ödül ve teşekkür belgeleri verildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title