Karaman'da Yangın Faciası: Anne ve 3 Çocuğu Öldü (2) - Haberler
Haberi Paylaş

Karaman'da Yangın Faciası: Anne ve 3 Çocuğu Öldü (2)

Karaman'da Yangın Faciası: Anne ve 3 Çocuğu Öldü (2)
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Son SÖZÜ "ÇOCUKLARIMI KURTARIN OLDU" Karaman'da Akbulut ailesinin bulunduğu evde çıkan yangında kurtarılamayan anne Elife Akbulut'un, alevleri evin sarması üzerine komşularından yardım istediği ortaya çıktı.

Son SÖZÜ "ÇOCUKLARIMI KURTARIN OLDU"

Karaman'da Akbulut ailesinin bulunduğu evde çıkan yangında kurtarılamayan anne Elife Akbulut'un, alevleri evin sarması üzerine komşularından yardım istediği ortaya çıktı. Alevlerin arasından kurtulan Elife Akbulut'un 3'üncü kattan inip, komşuların ve o sırada gelen itfaiye ekiplerine 'Çocuklarımı kurtarın' dedikten sonra yere yığıldığı ifade edildi. Vücudunun büyük bir bölümünde yanıklar oluşan anne Akbulut'un ilk belirlemelere göre yoğun dumandan etkilenerek öldüğü belirtildi.

ÇOCUKLAR EL ELE TUTUŞMUŞ

Aynı odada uyudukları sırada yangına yakalanan 3 kardeşin ise el ele tutuşurken baygın halde bulunduğu ifade edildi. Dumandan etkilenen üç kardeş, baba Mustafa Akbulut ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldıktan sonra kaldırıldıkları hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

ABLA AYŞE AVUKAT OLMAK İSTİYORMUŞ

Fatih Eğitim Çalışanları İlkokulu ve Ortaokulu 5'inci sınıf öğrencisi Ayşe Akbulut'un ise arkadaşları ve öğretmenlerine avukat olmak istediğini söylediği belirtildi. Kardeşi Raiba'nın ise okula yeni başladığı, ablasıyla birlikte aynı okula gidip geldiği kaydedildi.

Çocuklarını kurtarmak isterken dumandan etkilenmesi sonucu hastanede tedavi altına alınan baba Mustafa Akbulut'un da gece taksicilik yaptığı ve yangını duyduktan sonra eve geldiği belirlendi.

YANGININ SEBEBİ SALONDAKİ ELEKTRİK KONTAĞI

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yangının çıkış nedeninin elektrik kontağı olduğunu belirtti. Evde incelemelerde bulunan Çalışkan, şunları söyledi:

"Vahim bir olay. Bu olayın arkasında duracağız. Valimiz ve gerekli kişilerle istişaremizi yapacağız. Bu olayda eğer ihmal varsa, kimin ihmali varsa, bende dahil gereğini kesinlikle yapacağız. İhbarın ne zaman geldiği ve ekiplerin ne zaman olay yerinde olduğunu teker teker belirleyeceğiz. Yangın, elektrik kontağından çıkmış kısa sürede evi sarmış ve bu vahim durum ortaya çıkmıştır. Biz bu işin peşindeyiz. Hiç bir şey atlatmadan, varsa ihmal, her şeyi ortaya çıkaracağız."

Karaman'da Yangın Faciası: Anne ve 3 Çocuğu Öldü (2)

Karaman'da Yangın Faciası: Anne ve 3 Çocuğu Öldü (2)

Karaman'da Yangın Faciası: Anne ve 3 Çocuğu Öldü (2)

Karaman'da Yangın Faciası: Anne ve 3 Çocuğu Öldü (2)

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Mustafa Akbulut, Karaman, Politika, Güncel, Haber

title