Kahramanmaraş'ta Tarihi Mekanlarda İnceleme
Haberler » Güncel » Kahramanmaraş'ta Tarihi Mekanlarda İnceleme - Haber

Kahramanmaraş'ta Tarihi Mekanlarda İnceleme

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman beraberinde Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile kentteki tarihi mekanlarda incelemede bulundu.

Kahramanmaraş'ta Tarihi Mekanlarda İnceleme

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı beraberinde Valisi , Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı ile kentteki tarihi mekanlarda incelemede bulundu.


Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada Başkan Erkoç'un, Yayman ve Güvençer'e, Boğazkesen Camii, Hatuniye Camii, Aslanbey Konağı, Demirciler Çarşısı, Hayri Gül, Kadıoğlu Konakları ile Küçükarıklar Taziyeevini gezdirdi denildi.


Açıklamada, ziyaret sırasında konuklarına Büyükşehir Belediyesi olarak tarihi mekanları aslına uygun restore ederek tarihe sahip çıktıklarını ifade eden Erkoç'un, "Konaklarımızdaki restorasyon çalışmalarının yanı sıra Demirciler Çarşımızda da sokak sağlamlaştırması çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu çarşımızı da aslına uygun olarak restore ederek cephe sağlamlaştırması yapacağız. Diğer konaklarımızda da restore çalışmalarımızı yaparak tarihi mekanlarımıza sahip çıkıyoruz." dediği bildirildi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler