KADRİ YILDIRIM HABERLERİ

Kadri Yıldırım haber, Kadri Yıldırım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kadri Yıldırım

Kadri Yıldırım

Doğum Yeri Diyarbakır /
Doğum Tarihi 1.1.1959

Kadri Yıldırım Kimdir ?

1959 Diyarbakır doğmuştur. İlk ve orta öğrenimimi tamamladıktan sonra 1986-1998 yılları arasında ülkemizin değişik il ve ilçelerinde öğretmen ve idareci olarak çalıştı. 1996 yılında Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında Yüksek Lisans, 1998 yılında da aynı üniversite ve aynı anabilim dalında doktora yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Kadri Yıldırım - 30.03.2021
Buldan, HDP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Buldan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, hayatını kaybeden eski HDP Milletvekili Kadri Yıldırım'a Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi.
Kadri Yıldırım - 27.03.2021
26 Mart 2021 Haberleri
26 Mart 2021 Manşet Haberleri.
Kadri Yıldırım - 21.05.2018
Hdp'de Milletvekillerinden 25'i Liste Dışı Kaldı
Listeye giremeyen milletvekilleri HDP'nin aday listesinde önemli değişikliklere gidilirken, milletvekillerinin önemli bir çoğunluğu yeniden aday gösterilmedi. HDP milletvekillerinden Sırrı Süreyya Önder, Ertuğrul Kürkçü, Mehmet Ali Aslan, Dilek Öcalan, Müslüm Doğan, Behçet Yıldırım, Mizgin Irgat, Çağlar Demirel, Ziya Pir, Sibel Yiğitalp, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan, Celal Doğan, Ali Atalan, Erol Dora, Gülser Yıldırım, Dengir Mir Mehmet Fırat, Burcu Özkan, Kadri Yıldırım, Aycan İrmez, Adem Geveri, Nadir Yıldırım, Saadet Becerekli listede yer almadı.
Kadri Yıldırım - 10.05.2018
TBMM Genel Kurulu Toplandı
HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım ise Fransa'daki bildiri hakkında söz aldı.
Kadri Yıldırım - 07.05.2018
Hdp Siirt Milletvekili Yıldırım Açıklaması
HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve eski Fransa Başbakanı Manuel Valls'in de aralarında bulunduğu 300 kişinin, Kur'an-ı Kerim'den bazı ifadelerin çıkarılmasını istemesine ilişkin, "İster cihad, ister fetih, ister ganimet veya başka terimler...
Kadri Yıldırım - 29.04.2018
Hdp Eş Genel Başkanı Temelli Açıklaması
Türkiye'nin tüm sorunlarına çözüm üretmek amacıyla yola çıktıklarını aktaran Temelli, şunları kaydetti: "HDP'nin bu seçimlerdeki programı bir demokrasi programıdır. Yerel demokrasilerle güçlendirilmiş bir parlamenter demokrasinin, demokratik cumhuriyetin inşasıdır. Madem ortak vatanda yaşıyoruz, o zaman ortak vatanımızda çözümleri de ortaklaştırmak zorundayız. Bu ülkede olan herkesin çözüme katılacağı bir arayışın içindeyiz. Programımızı da bu şekilde oluşturduk. Şimdi 24 Haziran'ı da çok önemli bir eşik, fırsat olarak değerlendiriyoruz. Madem ortak vatanda yaşıyoruz, o zaman ortak vatanımızda çözümleri de ortaklaştırmak zorundayız. Bu ülkede olan herkesin çözüme katılacağı bir arayışın içindeyiz." Toplantıya, HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, HDP Batman Milletvekili Saadet Becerekli, HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ve eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak da eşlik etti.
Kadri Yıldırım - 28.04.2018
Sezai Temelli: Hdp Olmadan Hiçbir Çözüm Olmaz
Siirt'te partisinin düzenlediği seçim çalışmalarına katılan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'ye, Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, Diyarbakır Milletvekili Nimettullah Erdoğmuş, Batman Milletvekili Saadettin Becerekli ve parti üyeleri eşlik etti.
Kadri Yıldırım - 28.04.2018
Sezai Temelli: Hdp Olmadan Hiçbir Çözüm Olmaz
Siirt'te partisinin düzenlediği seçim çalışmalarına katılan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'ye, Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, Diyarbakır Milletvekili Nimettullah Erdoğmuş, Batman Milletvekili Saadettin Becerekli ve parti üyeleri eşlik etti.
Kadri Yıldırım - 28.04.2018
Hdp Eş Genel Başkanı Temelli Açıklaması
Temelli, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 24 Haziran'daki seçimlere ilişkin, Maslak'taki ofisinde gazetecilere yaptığı açıklamaya da değinerek, şöyle konuştu: "Bugün Sayın Gül açıklama yapmış. 'Aday olmayacağım.' Neden? Çünkü herkes bir araya gelmemiş. Oldu beyim, sen buyuracaksın, biz bir araya geleceğiz, irademizi sana ipotek edeceğiz. Senin cesaretin yok mu? Çık aday ol. Neden 'Herkes bir araya gelsin.' diyorsun, çünkü senin bir programın yok, senin savunabileceğin demokrasi konusuna atacak bir adımın yok. O yüzden diyorsun ki, 'Ancak herkes bir araya gelirse ben aday olurum.' Ne güzel, bunu kim istemez. Aslolan mücadeledir, halkla beraber siyaset yapmaktır. Pazarlıklar üzerinden çıkacak bir adayın zaten hiçbir şansı olmaz. Biz dedik ki; herkes kendi adayıyla, kendi sözüyle gelsin. Muhalefet, ulaşabileceği en geniş muhalefet cephesine ulaşsın. Bu şekilde bu sarayın, cumhur ittifakına son verebiliriz. Bunlardan kurtulmamız ancak ve ancak mücadelenin genişlemesiyledir. Şimdi bunu başarabiliriz. Kimseye muhtaç değiliz. Bizim gücümüz, tarihimiz, yarınlara dair umudumuz var. İşte bu umudu yarınlara taşımanın yolu 7 gün 24 saat çalışmaktan geçiyor." Temelli'ye HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, HDP Batman Milletvekili Saadet Becerekli, HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ve eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak da eşlik etti.
Kadri Yıldırım - 28.04.2018
Dha Yurt Bülteni-13
1)HDP EŞ GENEL BAŞKANI TEMELLİ: HDP OLMADAN, HİÇBİR ÇÖZÜM OLMAZ  SİİRT'te partisinin seçim çalışmasına katılan Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partililere yaptığı konuşmada, "HDP olmadan hiçbir çözüm olmaz"dedi.  Siirt'te partisinin düzenlediği seçim çalışmalarına katılan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'ye, Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, Diyarbakır Milletvekili Nimettullah Erdoğmuş, Batman Milletvekili Saadettin Becerekli ve parti üyeleri eşlik etti.
Kadri Yıldırım - 18.04.2018
TBMM Genel Kurulu Toplandı
HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, Enfal katliamına ilişkin konuşmasında, geçmişte Irak'ta yaşanan bu insanlık dışı olayda binlerce Kürt'ün yaşamını yitirdiğini ve onbinlercesinin de göç ettiğini vurguladı.
Kadri Yıldırım - 03.04.2018
TBMM Genel Kurulu
Genel Kurulda gündem dışı söz alan HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, Kadı Muhammed hakkında yaptığı konuşmada, Rusya'nın desteğiyle kurulan Mahabad Cumhuriyeti'nin, daha sonra İran tarafından yıkıldığını söyledi.
Kadri Yıldırım - 21.03.2018
Batman'da Nevruz Kutlaması
Nevruz kutlamaları için Batman'da vatandaşlar öğle saatlerinde etkinliklerin yapılacağı alana geldi. Otogar bitişiğindeki alanda yapılan nevruz etkinliklerine katılan kadınlar yöresel giysileriyle halay çekti. Etkinliklerin yapıldığı alana gelen bazı vatandaşların ellerinde zeytin dalları taşıdığı görüldü. Kutlamada, HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım da konuşma yaptı.
Kadri Yıldırım - 21.03.2018
Batman'da Nevruz Kutlaması
Nevruz kutlamaları için Batman'da vatandaşlar öğle saatlerinde etkinliklerin yapılacağı alana geldi. Otogar bitişiğindeki alanda yapılan nevruz etkinliklerine katılan kadınlar yöresel giysileriyle halay çekti. Etkinliklerin yapıldığı alana gelen bazı vatandaşların ellerinde zeytin dalları taşıdığı görüldü. Kutlamada, HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım da konuşma yaptı.
Kadri Yıldırım - 21.03.2018
Dha Yurt Bülteni-10
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ --------------------- -Nevruz kutlamasına gelen vatandaşlar kurulan güvenlik barikatlarından üst aramasından geçirilirken -Detaylar -Kalabalık -Nevruz alanından genel ve detaylar -Halay çekenler -Nevruz ateşini yakan HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş -Yakılan nevruz ateşi etrafında halay çeken Beştaş ve vatandaşlar -Müzik gruplarının Kürtçe şarkı söylemeleri -Genel ve detaylar Haber-Kamera: Behçet DALMAZ- Orhan AŞAN-Arif KARAKAŞ/VAN, ================================ Batman'daki Nevruz kutlamalarından renkli görüntüler BATMAN'da, HDP tarafından düzenlenen Nevruz kutlamalarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğe katılan bazı vatandaşların ellerinde zeytin dalı taşıdıkları dikkat çekti. Etkinlikler sırasında konuşan HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, Afrin harekatının Kürt ve Türk kardeşliğine darbe olduğunu söyledi.
Kadri Yıldırım - 13.02.2018
TBMM Genel Kurulu
HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım da Şeyh Said ayaklanmasına değinerek, "Şeyh Said, 93 yıl önce İslami ve milli duygularla kıyam gerçekleştirdi.
Kadri Yıldırım - 31.01.2018
Khk'ler, TBMM Genel Kurulunda Görüşülüyor
KHK'nin tümü üzerinde HDP Grubu adına söz alan Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'de devam ettirdiği Zeytin Dalı Harekatı'na değindi.
Kadri Yıldırım - 29.01.2018
Hdp Siirt Milletvekili Yıldırım Açıklaması
HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, "Yöneticilerimiz, ABD ve Rusya'ya, 'Kürtlere bir şey verilecekse biz veririz, siz geldiğiniz yere gidin' demeliydi.
Kadri Yıldırım - 08.12.2017
ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti Olarak Tanımasına Tepkiler
HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına ilişkin, "Trump'un kararı, 3. dünya savaşına bile yol açabilecek kadar çılgınca bir provokasyondur.
Kadri Yıldırım - 04.12.2017
Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklif Komisyonda
HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım ise müziğin tek başına diğer disiplinlerden kopuk ele alınamayacağını ifade ederek, müzik ve güzel sanatlar eğitimlerinin bir arada olduğu eğitim kurumlarının örneklerinin daha önce de bulunduğunu dile getirdi.
Kadri Yıldırım - 25.11.2017
Hdp'li Baydemir: 10 Bin Kişi Cezaevinde
Siirt HDP 2'nci olağan kongresi yoğun güvenlik önlemleri altında bir düğün salonunda yapıldı. HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, CHP İl Başkanı Nevaf Bilek, parti yöneticileri ve çok sayıda kişinin katılımıyla yapılan kongrede Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın mesajının okunmasıyla başladı.
Kadri Yıldırım - 25.11.2017
Dha Yurt Bülteni-11
Görüntü  Dökümü: --------------------------- -Abant'tan manzaralar -Şambiyel ile kayanlar -Röportajlar -Detaylar Süre: 02.51 Boyut: 319 MB Haber-Kamera: Murat KÜÇÜK/BOLU, = ================================================= 5)HDP'Lİ BAYDEMİR: 10 BİN KİŞİ CEZAEVİNDE HALKLARIN Demkratik Partisi Siirt İl Başkanlığı kongresine katılan Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, son 3 yılda bir çok hukuksuzluğun yaşandığını dile getirerek, 10 bin partilinin cezaevinde olduğunu söyledi. Siirt HDP 2'inci olağan kongresi yoğun güvenlik önlemleri altında bir düğün salonunda gerçekleşti. HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, CHP İl Başkanı Nevaf Bilek, parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla yapılan kongrede Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın mesajının okunmasıyla başladı.
Kadri Yıldırım - 15.09.2017
Tuğluk'un Annesinin Cenaze Törenindeki Olaylar
HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, eski HDP Van Milletvekili Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesinde yaşanan olaylarla ilgili, "Polisin mezarlığın içerisine kadar gelen, her türlü küfür ve ağır sözleri sarf eden güruhu dağıtmaması büyük bir gaflet örneğidir.
Kadri Yıldırım - 06.04.2017
Dha Yurt Bülteni - 14
Referandum çalışmaları kapsamında Siirt Demokrasi Kent Meydanı'nda düzenlenen mitinge HDP Parti Sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Mardin Milletvekili Mithat Sancar, Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım ile HDP, DBP yöneticileri katıldı.
Kadri Yıldırım - 06.04.2017
Hdp'li Baydemir: Bir İnsanın Hayat Hakkı, 550 Vekilin Koltuğundan Bin Kere Daha Kıymetlidir
Referandum çalışmaları kapsamında Siirt Demokrasi Kent Meydanı'nda düzenlenen mitinge HDP Parti Sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Mardin Milletvekili Mithat Sancar, Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım ile HDP, DBP yöneticileri katıldı.
Kadri Yıldırım - 16.03.2017
Hdp'li Buldan'dan Anayasa Mahkemesi'ne Tutuklu Milletvekilleri İçin 'Tahliye' Çağrısı
TBMM Başkan Vekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, milletvekilleri Erol Dora, Kadri Yıldırım, Leyla Birlik ve eş genel başkan yardımcıları Fatma Kurtulan ile Sezai Temelli'den oluşan HDP heyeti, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Abdullah Zeydan'ın tutuklu olduğu Edirne F Tipi Cezaevi önünde basın açıklaması yaptı.
Kadri Yıldırım - 16.03.2017
Dha Yurt Bülteni-13
TBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, milletvekilleri Erol Dora, Kadri Yıldırım, Leyla Birlik ve eş genel başkan yardımcıları Fatma Kurtulan ile Sezai Temelli'den oluşan HDP heyeti, HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Abdullah Zeydan'ın tutuklu olduğu Edirne F Tipi cezaevi önünde basın açıklaması yaptı.
Kadri Yıldırım - 01.03.2017
Hdp Siirt Milletvekili Yıldırım Açıklaması
HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelişi sırasında çekilen bayrağın, Irak Anayasası'nda resmi bir yeri bulunduğunu belirterek, "Bu bayrak, Irak Cumhuriyeti'ne bağlı Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kadri Yıldırım Haberleri | Kadri Yıldırım Kimdir - Haberler - Kadri Yıldırım haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kadri Yıldırım kimdir, hayatı ve biyografisi. Buldan, HDP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 23:50:26. #1.14#

title