Kadın Emeğine Destek Oldular - Haberler
Haberi Paylaş

Kadın Emeğine Destek Oldular

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Kadın Emeğine Destek Oldular

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından ilki düzenlenen ‘Kadın Emeğini Destekleme Günü’ açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından ilki düzenlenen 'Kadın Emeğini Destekleme Günü' açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından ilki düzenlenen 'Kadın Emeğini Destekleme Günü' açılış programı AKM'de gerçekleştirildi. Programa, Kent Konseyi Başkanı Ahmet İşgüzar, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilge Dikmen, KOSGEB İl Müdürü İsmet Yılmaz, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Sakarya Büyükşehir Bürokratları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilge Dikmen, "Hayata geçirdiğimiz projemiz kapsamında kadınların el emeğini vatandaşlarımıza sergileyeceğiz. Girişimci adayı kadınlarımız önümüzdeki üç gün boyunca eserlerini sergileme imkanı bulacaklar. Kadın Meclisi olarak en temel misyonlarımızdan biri hayatın her alanında kadınlarımızı daha etkin kılmak. Ev hanımlarımızın da aile ekonomilerine katkı sağlayacak böyle bir proje geliştirdik. Çok yoğun bir katılım oldu. Emeği geçen tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kent Konseyi Başkanı Ahmet İşgüzar, "Engelliler Meclisi, Gençlik Meclisi ve Kadın Meclisimizin önemli çalışmaları ve faaliyetleri devam ediyor. Kadın Meclisi Üyesi Hanım kardeşlerimizi büyük emekleri için kutluyorum. Kent Konseyi Kadın Meclisimizi tebrik ediyorum" şeklinde konuştu. İşgüzar konuşmasının ardından Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dikmen'i çalışmalarından dolayı tebrik ederek, çiçek takdim etti.

Kadın Meclisi Üyelerinin birlik ve beraberlik içerisinde örnek eserler meydana getirdiklerinin altını çizen Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, uzun vadede birçok önemli projeye destek vermeye devam edeceklerini belirtti. El emeği eserlerin sahibi Kadın Meclisi Üyelerini tebrik eden KOSGEB İl Müdürü İsmet Yılmaz ise, "Bu girişimlerin ticari hayata dahil olması ve bu çalışmaların katma değere dönüşmesi konusunda KOSGEB olarak desteklerimizi sürdüreceğiz. Destek ve birlikteliklerle şehrimizi geliştirecek, bu sayede ülkemizi daha iyi yerlere getirmek için çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyelerinin el emeği eserleri, 23 Ocak Perşembe gününe kadar AKM Sergi Salonu'nda sergilenmeye devam edecek. - SAKARYA

Kadın Emeğine Destek Oldular

Kadın Emeğine Destek Oldular

Kadın Emeğine Destek Oldular

Kadın Emeğine Destek Oldular

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Nurten Canbasoğlu, İsmet Yılmaz, Dikmen, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title