İzmit'te Polisleri Bıçaklayan Zanlılar Mahkemeye Sevk Edildi

İzmit'te Polisleri Bıçaklayan Zanlılar Mahkemeye Sevk Edildi

Sokak Arasında Ateş Yakıp Alkol Aldıktan Sonra Kendilerini Uyarmaya Gelen Polis Ekipleriyle Tartışıp İki Polisi de Hafif Şekilde Bıçaklayıp Yaralayan 6 Kişi Yakalanak Gözaltına Alındı.

İzmit'te Polisleri Bıçaklayan Zanlılar Mahkemeye Sevk Edildi

İzmit'te dün gece sokak arasında ateş yakıp alkol aldıktan sonra kendilerini uyarmaya gelen polis ekipleriyle tartışıp iki polisi de hafif şekilde bıçaklayıp yaralayan 6 kişi yakalanak gözaltına alındı. Adliyeye çıkartılan zanlılar çok alkollü olduklarını ve yaptıklarını hatırlamadıklarını söylediler.

Olay dün gece Tavşantepe Semti'nde meydana geldi. Burada devriye gezen polis ekibi, sokak arasında ateş yakıp çevresinde alkol alan kişileri uyardı. Ancak bu kişiler aldıkları alkolün de etkisiyle polislerin uyarılarını dikkate almayarak onlarla tartışmaya girdi. Tartışmanın büyümesi üzerine kalabalık gurup içersinde bulunan 23 yaşındaki Metin Dik, polislere bıçakla saldırdı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memurları Yusuf Aslan ve Reyyan Akay yüzünden ve kolundan hafif şekilde yaralandı. Bu arada kalabalık gurup arasında bulunanlar da polislere saldırarak mukavemette bulundu.

Polislerin telsizle yardım istemesi üzerine olay yerine gelen çok sayıda polisle gerçekleştirilen operasyonda Metin Dik, ağbeyi Yaşar Dik, Recep Dik, Fikret Dik, aynı isimdeki akrabası Fikret Dik ve Müslüm Karabacak yakalandı. Dün akşam sorguları tamamlanan zanlılar bugün öğleden sonra Adliye'ye sevk edildi.

Kaynak: DHA