İzmir: İzmir'de Bir Kafeteryaya El Bombalı Saldırı: 12 Yaralı

İzmir: İzmir'de Bir Kafeteryaya El Bombalı Saldırı: 12 Yaralı

İzmir'in Alsancak Semti İkinci Kordon'da Bulunan ve Tanınmış Bir Çok İşadamının Gittiği Bir Kafeteryaya Akşam Saatlerinde El Bombalı Saldırıda Bulunuldu. Olayda 12 Kişi Yaralandı.

İzmir: İzmir'de Bir Kafeteryaya El Bombalı Saldırı: 12 Yaralı

İzmir'in Alsancak semti İkinci Kordon'da bulunan ve tanınmış bir çok işadamının gittiği bir kafeteryaya akşam saatlerinde el bombalı saldırıda bulunuldu. Olayda 12 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay, saat 18.10 sıralarında İkinci Kordon üzerinde bulunan Alsancak Cafe'de meydana geldi. Mafya hesaplaşması olduğu üzerinde durulan saldırıda, olayın meydana geldiği kafenin de sahibi olduğu ifade edilen tanınmış işadamı İbrahim Çiftçi (66), Karşıyaka'nın efsane futbolcusu Gode Cengiz lakaplı Cengiz Kocatoros'un kardeşi Muharrem İsmet Kocatoros (58) ve Verde Yağları'nın sahibi ünlü işadamı Ali Ulukartal'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi yaralandı. Olay sırasında Özege Tütün firmasının sahibi ve Altay Spor Kulubü eski Başkanı Esin Özgener'in de kafede bulunduğu ancak patlamadan yara almadan kurtuldukları belirtildi. Görgü tanıkları, saldırganın olay yerinden yaya olarak kaçtığını belirtti. Durumu ağır olduğu belirtilen İbrahim Çiftçi Özel Ege Sağlık Hastanesi'ne, Muharrem İsmet Kocatoros Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı.

Diğer yaralılar Değer İpek (26), Ahmet Özdemir, Suat Cangöz (58), Lütfü Savaşkan (41), Ferhat Tırnaklı ve Recep Mercanoğlu Özel Ege Sağlık Hastanesi'ne; bacaklarından yaralanan İbrahim Çiftçi'nin şoförü Fahri Seren (27) ise önce Özel Altınordu ardından da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Kol ve topuklarından yaralanan Ferruh Aktaş (57) ile sol karın boşluğundan yaralanan Murat Erdoğan(23) ise Alsancak Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Ege Sağlık Hastanesi'ne geldiğinde bilinci yerinde olmadığı belirtilen ve belden aşağısına çok sayıda şarapnel parçası isabet ettiği belirtilen İbrahim Çiftçi, Ege Sağlık Hastanesi'nde acil olarak ameliyata alınırken Muharrem İsmet Kocatoros ve Fahri Seren'in de ağır yaralı olduğu belirtildi. Ege Sağlık'ta tedavi altına alınan işadamı Ulukartal'ın ise durumunun iyi olduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığı kaydedildi. Olayın ardından Çiftçi ve diğer yaralıların yakınları hastanelere akın etti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, patlamanın siyasi olmadığını söyledi.

Polis, olayın ardından çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.