İstikbal Haberleri

İstikbal haber, İstikbal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İstikbal - 24.10.2020
Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarına yönelik genelge
Genelgede, Yüce milletin, kudret ve iradesiyle vatan edindiği Anadolu topraklarını parçalanmaktan kurtardığı vurgulanarak "Bu mücadele süresince milletimizin en büyük güç kaynağı istiklal ve istikbaline olan sarsılmaz inancı olmuştur.
İstikbal - 22.10.2020
SETA'nın Afrika raporundan Açıklaması
Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından Pekin ve Ankara yönetimlerinin Afrika kıtasındaki ekonomik ve siyasi rekabetinin karşılaştırmalı bir şekilde ele alındığı "Afrika'da İş Birliği ve Rekabet Türkiye ve Çin" başlıklı rapor yayımlandı.
İstikbal - 19.10.2020
MHP'li Durmaz: "CHP'nin içine HDP'nin kaçtığı ayan beyan ortadadır"
Kongrede konuşan Durmaz, CHP ve Tabipler Birliğine yönelik eleştirilerde bulundu. Durmaz, "Bizler dünyanın en zor coğrafyasında yaşadığımızı bilmeli ve siyasetimizi de ona göre yapmalıyız. Bu nedenle MHP siyasetinin merkezine çıkar menfaat ilişkilerini değil, milli istikbal ve istiklal anlayışını koyar.
İstikbal - 18.10.2020
Son Dakika | DHA YURT BÜLTENİ - 1
Sıvılaştırılmış doğal gaz ithal edildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin çeşitli yerlerinde küçük miktarlarda petrol ve doğal gaz çıkıyor olmakla beraber bunlar toplamda tüketimimiz içerisinde bir hayli yetersiz düzeydedir. Karadeniz'de keşfettiğimiz rezerv ülkemizin bugüne kadar ki en büyük hidrokarbon kaynağıdır. Devamının da geleceğine inandığım bu keşiflerle inşallah ülkemizin doğalgazla dışarıya bağımlılığı önemli ölçüde azalacaktır. Bu aynı zamanda milletimize daha ucuz doğal gaz hizmeti verebileceğimiz anlamına geliyor. Türkiye sahip olduğu güçlü altyapı sayesinde sondaj çalışmalarını dışarıdan kiralamaya göre gerçekten çok uygun bir maliyetle en önemlisi de güvenle gerçekleştiriyor. Gazın kalitesinin yüksekliği işletme maliyetlerinin de minimum seviyede olacağını işaret ediyorö dedi.  'DIŞARIYA ÖDEDİĞİMİZ RAKAM AZALDIKÇA MİLLETİMİZE DAHA HESAPLI SUNABİLECEĞİZ' Cumhurbaşkanı Erdoğan petrol ve doğal gazda dışarıya ödenen rakamın azaldıkça hizmetin daha hesaplı sunulacağını söyleyerek, "Kalkınma ve büyüme çabamızın en büyük kalemini oluşturan petrol ve doğal gazda dışarıya ödediğimiz rakam azaldıkça bu hizmetlerimizi milletimize daha hesaplı sunabileceğiz. Böylece ülkemizde kalan kaynağı da yatırıma, üretime, istihdama yönlendirme imkanına kavuşacağız. Ancak bu keşfin en az miktarı ve değeri kadar önemli kabul ettiği bir diğer husus da Türkiye'nin yürüttüğü tarihi istiklal ve istikbal sürecinde milletimize büyük bir moral vermiş olmasıdır.
İstikbal - 17.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
Sıvılaştırılmış doğal gaz ithal edildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin çeşitli yerlerinde küçük miktarlarda petrol ve doğal gaz çıkıyor olmakla beraber bunlar toplamda tüketimimiz içerisinde bir hayli yetersiz düzeydedir. Karadeniz'de keşfettiğimiz rezerv ülkemizin bugüne kadar ki en büyük hidrokarbon kaynağıdır. Devamının da geleceğine inandığım bu keşiflerle inşallah ülkemizin doğalgazla dışarıya bağımlılığı önemli ölçüde azalacaktır. Bu aynı zamanda milletimize daha ucuz doğal gaz hizmeti verebileceğimiz anlamına geliyor. Türkiye sahip olduğu güçlü altyapı sayesinde sondaj çalışmalarını dışarıdan kiralamaya göre gerçekten çok uygun bir maliyetle en önemlisi de güvenle gerçekleştiriyor. Gazın kalitesinin yüksekliği işletme maliyetlerinin de minimum seviyede olacağını işaret ediyor" dedi.  'DIŞARIYA ÖDEDİĞİMİZ RAKAM AZALDIKÇA MİLLETİMİZE DAHA HESAPLI SUNABİLECEĞİZ' Cumhurbaşkanı Erdoğan petrol ve doğal gazda dışarıya ödenen rakamın azaldıkça hizmetin daha hesaplı sunulacağını söyleyerek, "Kalkınma ve büyüme çabamızın en büyük kalemini oluşturan petrol ve doğal gazda dışarıya ödediğimiz rakam azaldıkça bu hizmetlerimizi milletimize daha hesaplı sunabileceğiz. Böylece ülkemizde kalan kaynağı da yatırıma, üretime, istihdama yönlendirme imkanına kavuşacağız. Ancak bu keşfin en az miktarı ve değeri kadar önemli kabul ettiği bir diğer husus da Türkiye'nin yürüttüğü tarihi istiklal ve istikbal sürecinde milletimize büyük bir moral vermiş olmasıdır.
İstikbal - 17.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih sondaj gemisindeki incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu: (2)
Kalkınma ve büyüme çabasının en büyük kalemini oluşturan petrol ve doğal gazda dışarıya ödenen miktar azaldıkça bu hizmetlerin millete daha hesaplı sunulabileceğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Böylece ülkemizde kalan kaynağı da yatırıma, üretime, istihdama yönlendirme imkanına kavuşacağız. Ancak bu keşfin en az miktarı ve değeri kadar önemli kabul ettiğim bir diğer husus da Türkiye'nin yürüttüğü tarihi istiklal ve istikbal mücadelesi sürecinde milletimize büyük bir moral vermiş olmasıdır.
İstikbal - 16.10.2020
Fatih Terim: "Artık transfer meselesine karışmak istemiyorum"
Fernando Muslera'nın yaşadığı sakatlıktan dolayı yerli kaleciyi tercih ettiklerini belirten Terim, sözlerini şöyle sürdürdü: "Muslera'nın durumundan dolayı bir kaleci almamız gerekiyordu. Bunun Türk olmasında ısrarcı oldum. Fatih Öztürk de daha önce düşündüğümüz ama alamadığımız bir kaleciydi. 12 yabancıyı yazdığınız, her yabancıyı dikkatle ve özenle seçtiğiniz bir ortamda ekonomik durumları da düşünecek olursak Fatih bize lazımdı. Onu bonservissiz şekilde başardık. Emre Kılınç da uzun zamandır takip ettiğimiz bir oyuncuydu. O da bize sıfır olarak katıldı. Omar Elabdellaoui, çok uzun zaman önce prensipte anlaştığımız, sözleşmesi bittikten sonra imza atmasını istediğimiz bir oyuncuydu. Onu da bonservissiz aldık. Oğulcan Çağlayan ve Kerem Aktürkoğlu genç, istikbal vaadeden, takip ettiğimiz oyunculardı.
İstikbal - 13.10.2020
Ankara'nın başkent oluşunun 97. yılı Türk Tarih Kurumunda özel programla kutlandı
Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti Ankara'nın, bu payeyi almadan önce adeta liyakatini ispat ettiği bir süreci yaşadığını belirten Ersoy, istiklal ve istikbal mücadelesinin, birlik ruhunun Ankara'da muhafaza edildiğini vurguladı.
İstikbal - 3.10.2020
Son dakika haberleri... Karacabey Belediyespor'da transfer
Karacabey Belediyespor Başkanı İsmail Ülker, imza töreninde yaptığı konuşmada, "Eksik olarak gördüğümüz orta saha mevkisine transfer yaptık. Alper Karaman, genç ve istikbal vaat eden bir oyuncu.
İstikbal - 24.9.2020
MHP Konya İl Kongresi, pazar günü yapılacak
MHP teşkilatlarının koltuklardan güç alan değil, koltuklara güç veren neferler olduğunu vurgulayan Karaarslan, "'İstiklal için birlik istikbal için dirlik' sloganıyla yola çıktığımız 13.
İstikbal - 19.9.2020
Bahçeli: Malul sayılmayan kardeşlerimizin 'gazilik' unvanı verilmeli
MHP Lideri Devlet Bahçeli, '19 Eylül Gaziler Günü' dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada,  gaziliğin kahramanca bir mücadelenin ömür boyunca taşınacak onur ve övünç madalyası olduğunu vurguladı. Türk Milleti'nin mazisinden atisine gazi bir millet olduğunu kaydeden Bahçeli, "Kolunu verse de vatanını vermeyen, bacağını kaybetse de bayrağını kaybetmeyen, bir gözünden olsa da haine ve zalime boyun eğmeyen gazilerimiz istiklal muhafızları, istikbal müjdecileridir.
İstikbal - 18.9.2020
AK Parti Bitlis Milletvekili Taşar'dan 19 Eylül Gaziler Günü mesajı
Vatanın ve milletin varlığının devamını, bayrağımızın göklerde dalgalanmasını, özgürlüklerin korunmasını şehit ve gazilere borçlu olduklarını belirten Taşar, mesajında şunları kaydetti: "Türk tarihi, mukaddes vatan topraklarını kanlarıyla sulamış şehitler ve gazilerin fedakarlıklarıyla elde edilen büyük zaferlerle doludur. Şehitlik ve gazilik, dünyevi hiçbir ölçüyle kıyaslanamayacak kadar büyük bir şereftir. Vatanımızın bekası, milletimizin istikbal ve istiklali için göğüslerini siper, canlarını feda eden şehit ve gazilerimiz, milletimiz nezdinde en kıymetli mertebeye erişmişlerdir.
İstikbal - 17.9.2020
Vali Yerlikaya Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni'nde konuştu
İSTANBUL Valisi Ali Yerlikaya Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Yerlikaya, "Şehit ve gazi olamıyorsak, şehit ve gazilerin maneviyatına sığınmak, onların makamlarına gereken ihtimamı göstermek, hepimizin boynunun borcu" dedi.  Bakırköy'de bir otelde Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni düzenlenen törendi. Törene İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, gaziler, şehit ve gazi yakınları katıldı. Törende bir konuşma yapan Vali Yerlikaya, "Siz gazilerimizin, siz şehit yakınlarınızın şahsında, bütün gazilerimiz ve şehitlerimizi, her biri şehit yakını olan  aziz milletimizi muhabbet ve saygıyla selamlıyorum. Ebediyete irtikal etmiş olan şehit ve gazilerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Osman Gazi. Hem cihan devleti Osmanlı'nın, hem Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi unvanını taşıyor.  Gazilik kurucu bir unvan. Kurucu bir güç. Koruyucu bir kalkan. Bir millet,  bir memleket bilinci. Bir şehadet, bir şehitlik yolu. Vatan evlatları, bu bilinçle nice destanlar yazdılar. Vatana can oldular, istikbal oldular, istiklal oldular.
İstikbal - 16.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Menderes, Zorlu ve Polatkan için mesaj yayımladı Açıklaması
İdam sehpasındaki son sözü bile 'Devletime ve milletime ebedi saadetler dilerim' olan rahmetli Menderes'in devlet ve millet sevdası gönüllerde ve hafızalarda her daim yaşayacaktır. Şunu çok iyi biliyoruz ki darbecilerin kurduğu tiyatro mahkemelerde yargılanan ve idam edilen sadece merhum Menderes ve arkadaşları değil, tarihi, kültürü, değerleri ve inançları ile milletimizdi, milli iradeydi." "Demokrasimizin üzerindeki tüm vesayet izlerini ortadan kaldırdık" Türkiye'ye yıllarca hizmet eden, milli iradenin temsilcisi konumundaki Demokrat Parti döneminde ülkeye demokrasi ve kalkınma alanında çok büyük katkılar sağlayan Adnan Menderes'i milletin her bir ferdinin, özellikle de gençlerin çok iyi tanıması gerektiğini belirten Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti: "Milli irade için mücadele ederek, bedeller ödeyerek geldiğimiz noktada bugün hamdolsun demokrasimizin üzerindeki tüm vesayet izlerini ortadan kaldırdık, yasaklara son verdik, özgürlük alanlarını genişlettik, güvenliği ve adaleti tahkim ettik. 27 Mayıs 1960 darbesinin hukuksuz yargılamalarının yapıldığı, merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam kararlarının alındığı Yassıada'yı 'Demokrasi ve Özgürlükler Adası' haline getirdik. Barındırdığı sembol yapılarla Demokrasi ve Özgürlükler Adası hem merhum Menderes ve arkadaşlarının aziz hatırasını yaşatacak hem de ülkemizin geçmişten bugüne verdiği istiklal ve istikbal mücadelesinin nişanesi olacaktır.
İstikbal - 13.9.2020
Salihli MHP'de Mehmet Akın güven tazeledi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Salihli İlçe Teşkilatı "İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak" şiarıyla Olağan Genel Kurulunu Modern Çarşamba Pazarı'nda gerçekleştirdi.
İstikbal - 13.9.2020
Sarıgöl MHP'de Ahmet Buldanlı güven tazeledi
"Fransa nere, senin Doğu Akdeniz'de ne işin var?" Kongreye katılan MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay gündeme ilişkin açıklamalarda da bulundu. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Doğu Akdeniz politikası sebebiyle tepki gösteren Akçay, "Fransa'nın Doğu Akdeniz'de ne işi var? 101 yıl önce İstiklal'de birlik İstikbal'de dirlik için bir kavga yapılmıştı. Bunun için Alaşehir Kongresi 101 yıl önce toplanmıştı. 101 yıl önce toplanan kongrenin ruhu, amacı ne ise bugünkü kongremizin de maksadı ve ruhu aynıdır. Bugün Fransa'nın Doğu Akdeniz'de ne işi vardır? Karadeniz, Marmara, adalar Ege Denizi ve Akdeniz'de bizim toplam 460 bin kilometrekarelik bir yetki alanımız vardır. Biz buna 'Mavi Vatan' diyoruz. Kim hangi hesabı yaparsa yapsın, Alaşehir Kongresi ile istiklal ve istikbal ruhuyla dünyanın en süper güçlerine karşı vatanımızı nasıl savunmuşsak, bu günde vatanımızı savunacağız, koruyacağız.
İstikbal - 13.9.2020
MHP Grup Başkanvekili Akçay: "101 yıl önceye göre 101 kat daha güçlüyüz"
Macron'un talihsiz ve haddini aşan açıklamasını şiddetle reddettiklerini belirten Erkan Akçay, şunları kaydetti: "Bugün Fransa'nın Doğu Akdeniz'de ne işi vardır. Karadeniz, Marmara, Adalar Denizi ve Akdeniz'de bizim toplam 460 bin kilometrekarelik bir yetki alanımız var. Biz buna 'Mavi Vatan' diyoruz. Kim hangi hesabı yaparsa yapsın, geçmişte Alaşehir Kongresi ile ve istiklal ve istikbal ruhuyla dünyanın süper güçlerine karşı vatanımızı savunmuşsak, bugün de vatanımızı savunacağız.
İstikbal - 12.9.2020
Son dakika haberi! Erdoğan, AK Parti İstanbul 100 Bin Yeni Üye Programı'nda konuştu: (2)
AK Parti'nin 7. büyük kongre süreci Erdoğan, özellikle şu an çalışmaları devam eden 7. büyük kongre sürecini bu bakımdan en verimli şekilde değerlendirmek istediklerini belirterek, şöyle konuştu: "Büyük kongre hazırlıkları, bize hem muhasebe yapma hem kendimizi yenileme hem de eksikliklerimizi giderme fırsatı veriyor. Salgın sebebiyle kongrelerimizi sadece teşkilat mensuplarıyla yapmak zorunda kalsak da milletimizin farklı kesimleriyle irtibatımızın kopmasına asla müsaade etmiyoruz. Salgın kurallarına uygun şekilde vatandaşlarımıza ulaşarak, onlarla hasbihal ediyor, fikirlerini alıyor, gönüllerini kazanmaya çalışıyoruz. İnşallah bu sürecin sonunda AK Parti çok daha güçlenmiş şekilde yoluna devam edecektir. Sizler de görüyorsunuz Türkiye olarak aynı anda birden çok cephede çetin bir mücadele veriyoruz, içeride veriyoruz, sınır ötesinde veriyoruz, ötenin ötesinde de veriyoruz. Sadece sınırlarımız içinde değil, Irak'tan Suriye'ye, Akdeniz'den Ege'ye kadar geniş bir alanda emperyalizmin farklı yüzleriyle muhatap oluyoruz. Bir asır önce Anadolu'yu işgal edenlerle bugün Libya'da Doğu Akdeniz'de karşımıza dikilenler arasında niyet ve saik bakımından hiçbir fark yoktur. O dönemde işgalcilere alkış tutanlar olduğu gibi bugün de farklı kisveler altında mandacılığı savunanlar var. O dönemde işgalcilerle bir olup millete ihanet edenler olduğu gibi bugün de gavurun kılıcını sallayanlar var. O dönemde kalemini işgalcilerin emrine verenler olduğu gibi bugün de Batılı efendilerine şirinlik yapan kalemşörler var." Erdoğan, tıpkı bir asır önce olduğu gibi bunların karşısında ise istiklali ve istikbali için gerekiyorsa kanının son damlasına kadar mücadele etmeye hazır bir millet olduğunu vurgulayarak, işgale boyun eğmek yerine 'Ya istiklal ya ölüm parolasıyla' Anadolu'yu yedi düvele dar eden Şerife Bacılar, Sütçü İmamlar, Nene Hatunlar, Antepli Şahin Beylerin halen var olduğunu kaydetti.
İstikbal - 12.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi Mezuniyet Töreni'nde konuştu: (2)
Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın bugünkü haline gelmesinde sorumluluk üstlenen TOBB'u tebrik eden Erdoğan, şöyle devam etti: "Türkiye'nin istiklal ve istikbal mücadelesini her alanda ileriye taşımanın gayreti içindeyiz.
İstikbal - 12.9.2020
Vesayetten Demokrasiye Milli İrade Sempozyumu
12 Eylül 1980 darbesi Türkiye'nin on yıllarını çalmış, istikbal haklarını çarpıtmış, milli hakimiyeti çoraklaştırmıştır.
İstikbal - 11.9.2020
MHP'nin Karaman İl Teşkilatı kongre tarihi belli oldu
MHP'nin 13. Olağan Büyük Kurultay sürecinde Karaman'daki ilçe kongreleri ile yeni yönetimlerin oluşturulduğunu belirten Ünüvar, "Merkez ilçe kongremiz ile başlayıp, Ayrancı, Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerimizle devam eden ilçe kongre takvimi Kazımkarabekir ilçemiz ile tamamlandı. Kongrelerin ardından gerekli görev dağılımlarını yapan teşkilatlarımız, yeni yönetimleriyle birlikte faaliyetlerine başladı. Hemşerilerimizin yaşadıkları yöredeki teşkilatlarımızda yer almak istemeleri, gösterdikleri ilgi ve alaka partimiz adına gurur verici bir durum. Kadrolarımız, hemşehrilerimizden aldığı bu güçle; istiklal için birlik, istikbal için dirlik hedefine emin adımlarla ilerleyecektir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İstikbal Haberleri | İstikbal Haber - Haberler - İstikbal haberleri, son dakika istikbal haber ve gelişmeleri burada. Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarına yönelik genelge.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 11:58:54. #1.15#
title