İstanbul Moda Atölyesi Tasarımları Görücüye Çıktı

İstanbul Moda Atölyesi Tasarımları Görücüye Çıktı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
İstanbul Moda Atölyesi Tasarımları Görücüye Çıktı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCÜ) iş birliği ile geçen yıl hayata geçirilen "İstanbul Moda Atölyesi" projesinin tasarımcıları, Marmara Forum Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen defile ile görücüye çıktı.11...

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCÜ) iş birliği ile geçen yıl hayata geçirilen "İstanbul Moda Atölyesi" projesinin tasarımcıları, Marmara Forum Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen defile ile görücüye çıktı.

11 modacının 22 tasarımının sergilendiği defilenin açılış konuşmasını yapan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, Türkiye'nin tekstil ve hazır giyimde dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer aldığını belirterek, "Önde gelenliği daha da sağlamlaştırmak, daha da ileriye götürmek ve kelimenin tam anlamıyla rakipsiz kılabilmek için daha fazla katma değer üreten ürünlere gitmek ve markalaşmayı sağlamak gerekiyor. Yani bizim kendi tarzımızın olması lazım, kendi modamızın olması lazım. Bugün Milano, Londra, New York denildiği zaman akla hazır giyimde ve tekstilde tasarım geliyor. Aynı şeyinde İstanbul için de olması lazım. İşte bizim bu projeye başlamamızın ve önem vermemizin sebebi bu" dedi.

Modacıların tasarımlarından oluşan defile, Korhan Abay'ın ön sunumunun ardından başladı. İTO Genel Sekreteri Dr. Cengiz Ersun ile üniversitelerin moda, tekstil ve tasarım bölümlerinin başkan ve öğretim üyelerinin izlediği defileye vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Defile, tasarımcı ve mankenlerin katılımıyla gerçekleşen fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

"İstanbul Moda Atölyesi", İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından '2010 Yılı Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı' alanında destekleniyor. Gülcan Ardıç, Mehtap Kurnaz, Melahat Pehlivan, Meltem Özbek, Nagehan Berber, Ongun Ülker, Özge Nalbantoğlu, Özgecan Ardıç, Sare Ertoğlu, Şiir Ünlü ve Vuslat Tunç isimli tasarımcıların katılımıyla 11 Temmuz 2011 tarihinde başlayan proje, 1 Temmuz 2012'de son bulacak. - İSTANBUL

İstanbul Moda Atölyesi Tasarımları Görücüye Çıktı
İstanbul Moda Atölyesi Tasarımları Görücüye Çıktı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title