İstanbul: Galatasaray Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı

İstanbul: Galatasaray Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor
İstanbul: Galatasaray Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı

Galatasaray Kulübü'nün Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirildi.

Galatasaray Kulübü'nün Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirildi.

Tevfik Fikret Salonu'nda Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar yönetiminde yapılan toplantıya, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın yanısıra 2. Başkan Semih Haznedaroğlu yönetim kurulu üyeleri Şükrü Ergün, Mehmet Helvacı, Cengiz Özyalçın, Atilla Kınay ve Celal Gürcan katıldı. Çek Cumhuriyeti'nin Mlada Boleslav takımıyla bu akşam yapılacak Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçına Sarı-kırmızılı takımın çok iyi hazırlandığını belirten Başkan Canaydın, kulüp olarak oyuncularına olan tüm borçlarımızı kamp öncesi kapattıklarını hatırlatarak, "Yeni sezona borçsuz başladık. Şampiyonluk primlerini ise 1 ay içinde ödeyeceğiz. Şimdi Galatasaray'ın yıpratılması gerekiyor. Bunun için de Adnan Polat ile benim çekişme içinde olduğum iddia ediliyor. Böyle bir şey yoktur. Yönetim kurulu içinde hiçbir yöneticinin birbiriyle çekişmesi yoktur. Birlikte çok iyi bir şekilde çalışıp önemli işler yapıyoruz'' diye konuştu.

Üyelere adını vermeden önemli bir gelişmenin müjdesini veren Canaydın, kulüp adına önemli günlerin içinde olduklarını ve imzaların tamamlandığını ifade ederek, "İnşallah yılbaşına kadar bir şeylerin temelini atmış olacağız. Allah mahcup etmesin, 19 Mayıs 2004'ten beri uğraştığım bir konu. Tahsisten itibaren uğraşıyorum. İleriki bir toplantıda ayrıntılı anlatmak isterim. Şimdiden camiamıza hayırlı olsun diliyorum. Bir dahaki toplantıya bu müjdeli haberi daha detaylı anlatacağım'' dedi. Basketbol şubesi için Ülker firmasıyla 5 yıl süreyle sponsorluk anlaşması imzaladıklarını hatırlatan Canaydın, geçen sene, yapılan katkının yarısı kadar bir harcamayla ligi 8. bitirdiklerini, bunun önemli bir paket olduğunu vurguladı.

Sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulu, Kuruçeşme'de bulunan Galatasaray Adası'nın kira sözleşmesi nedeniyle eleştirilere hedef oldu. Divan Kurulu toplantısında üyelerden Anıl Büyükerol, Galatasaray Adası kira sözleşmesinin genel kuruldan onay alınmadan yapıldığı gerekçesiyle geçersiz sayılması gerektiğini iddia ederken, konunun yeniden genel kurula götürülmesinin yönetim kuruluna tavsiyesi için önerge sundu. Önerge oy çokluğuyla kabul edildi.

Bu konuyla ilgili oylama öncesi açıklamada bulunan Başkan Özhan Canaydın, Galatasaray Adası'nı Ünal Aysal'ın seçim öncesi gelirlerinin amatör şubelere dağıtılması şartıyla geri verdiğini belirterek, "Senelik 1.5 milyon dolara kiralanacağına dair şeyler söylendi, ama realitede hiçbir şey çıkmadı. Adayı şu andaki kiracımıza 400 bin dolara kiraladık. Ben 6 kez adaya gittim ve iyi bir iş yaptığımızı hissettim. Ufak tefek problemler olacaktır. Biz işletirken de kiracılarımız zararla kapatmışlardır. Çünkü sosyal bir tesistir burası. Havuzumuz kurulduğu günden itibaren en iyi şekilde çalışmaktadır. Avrupai ve oldukça hijyenik bir tesis oldu" dedi.

Kulüp Başkanı Özhan Canaydın, önergenin oy çokluğuyla kabulü sonrası ise yaptığı değerlendirmede, tavsiye edileni mutlaka dikkate alacaklarını belirterek, tekrar hukukçu büyükleriyle konuşacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title