İstanbul: Aziz Yıldırım'dan 100. Yıl Kadrosu Açıklaması

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 100. yıllarında kadrolarında yer alacak oyuncuların, kadronun ihtiyacı olan oyunculardan kurulacağını ve bu oyuncuların, tüm camiayı memnun edecek düzeyde olacağını söyledi.

İstanbul: Aziz Yıldırım'dan 100. Yıl Kadrosu Açıklaması

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 100. yıllarında kadrolarında yer alacak oyuncuların, kadronun ihtiyacı olan oyunculardan kurulacağını ve bu oyuncuların, tüm camiayı memnun edecek düzeyde olacağını söyledi.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin yarın piyasaya çıkacak 42. sayısında yer alan yazısında, 100 yıllık tarihleriyle, kökleri son derece sağlam, vizyonundan ödün vermeyen bir spor kulübü olarak yollarına devam ettiklerini kaydetti. Yıldırım, "100. yılımızda kadromuzda yer alacak oyuncular, kadromuzun ihtiyacı olan oyunculardan kurulacak ve tüm camiayı memnun edecek düzeyde olacaktır. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Burada taraftarımıza ve camiamıza düşen görev sabırlı olmak, resmi kurumlarımız dışında yayınlanan haberlere itibar etmemek olmalıdır" dedi.

Ülker Grubu ile geniş kapsamlı bir sponsorluk anlaşması imzalayarak bir ilke imza attıklarını belirten Aziz Yıldırım, "Bundan sonra tüm amatör şubelerimizin yarışmacı ruhlarını en üst seviyelere taşımak için kapılarımız tüm sponsorlara açık olacaktır. Çünkü bu yolla gelecek başarı, sadece Fenerbahçe'nin değil, Türkiye'nin başarısı olacaktır" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin, amatör branşlara geçen yıl 17 trilyon lira harcadığını da kaydeden Aziz Yıldırım, "Bunun sadece 7 trilyonu erkek basketbolü için harcanmıştır. Fenerbahçe'deki sporcularımızın birçoğunun milli takımlarda görev aldığını düşündüğünüz zaman sponsorluk desteklerinin ne kadar önemli olduğunu çok iyi anlamamız gerekiyor. Devletimizin bu konudaki kısıtlı katkısını bir kenara bıraktığınızda, Türkiye'deki amatör branşlara yapılacak sponsorluk anlaşmalarının önemi daha çok ortaya çıkıyor. Çünkü bu branşlar sadece sponsorlarla ileriye gidebilir. Bu ilerlemeler için de öncelikle tesis, sonrasında da eğitim ve sporculara maddi olanak sağlamak gerekiyor. Büyük kuruluşların da sponsorluk bağlamında amatör branşlara ilgi göstermeleri ve bu bilincin tüm toplumda yaygınlaşması gerekmektedir" dedi.

Aziz Yıldırım, Türk sporunun kanayan yaralarından birinin de basketbolde yaşanan menajer sıkıntısı olduğunu belirterek, "Bazı menajerler, oyuncuları maddi varlık gibi görüp, onların üzerinden kazanç sağlamak amacıyla olmayacak çirkinlikleri sergilemektedirler. Bununla ilgili düşüncelerimi zamanı geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağım" diye konuştu.

100. yılda tüm branşlarda başarılı olmayı arzuladıklarını da kaydeden Aziz Yıldırım, "100. yılımızın yalnızca bu şekilde anılmasını da istemiyoruz. Bu yılın 100 yıllık tarihimizin tekrar hatırlanarak dünden bugüne, bugünden yarınlara yaşanacak bir yıl olması çalışmaları da yapılmaktadır. Kısa bir zaman içerisinde 100. yıl komitesi bu konuda gerekli açıklamaları yapacaktır. Bir yıl boyunca yapılacak kutlamalar yıllarca konuşulacak şov gösterileriyle doruğa ulaşacaktır. 100. yıl geçmişimizi de hep beraber yaşamak olacaktır" dedi.

Kaynak: İHA