İsrail'in Gazze Saldırılarının Protesto Edilmesi

İsrail'in Gazze Saldırılarının Protesto Edilmesi

İsrail'in Gazze Saldırılarının Protesto Edilmesi
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Saldırıları kınayan Van Müslüman Kardeşler ile Dayanışma İnisiyatifi üyeleri, cami avlusunda oturma eylemi başlattı.

Van'da, Müslüman Kardeşler ile Dayanışma İnisiyatifi, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları protesto etmek için cami avlusunda oturma eylemi yaptı.

İftara yakın Beşyol mevkisinde bulunan Hz. Ömer Camisi'nde bir araya gelen grup, cami avlusunda oturma eylemi yaptıktan sonra birlikte iftar açtı.

Kur'an-ı Kerim'in okunduğu, duaların edildiği eyleme katılan yüzlerce kişi, İsrail'in Gazze'de yaptığı saldırıyı kınadı. Grup adına açıklama yapar Mehmet Emin Akan, İsrail vahşetini kınadıklarını belirtti.

Vatandaşların eyleme katılımının yüksek olduğunu ifade eden Akan, "Halkımız, davetlerini, programlarını iptal ederek eylemimize destek verdiler. Bizler hep beraber o kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek amacıyla dualar ettik. İnşallah İsrail'in hunharca yaptığı insanlık dışı hareketlerde biter, İsrail'de perişan olur" dedi.

Halkın özellikle İsrail'e ait ürünlerin boykot edilmesi noktasında bir taleplerinin olduğuna dikkat çeken Akan, bunun da eylemin olumlu sonuçlarından biri olduğunu söyledi.

Oturma eyleminde vatandaşlara İsrail ürünlerinin bulunduğu ve boykot edilmesi için broşürler dağıtıldı. - Van

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title