İşkence Gören Çocuğa Ziyaretçi Akını

İşkence Gören Çocuğa Ziyaretçi Akını

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Muğla Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Muğla'nın Milas İlçesinde Annesi ve Annesinin Sevgilisinin Şiddetine Maruz Kalan ve Daha Sonra Vali Hüseyin Aksoy Çocuk Yuvası'nda Koruma Altına Alınan 6 Yaşındaki H.ç.'yi Ziyaret Etti.

İşkence Gören Çocuğa Ziyaretçi Akını

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Muğla Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Muğla'nın Milas ilçesinde annesi ve annesinin sevgilisinin şiddetine maruz kalan ve daha sonra Vali Hüseyin Aksoy Çocuk Yuvası'nda koruma altına alınan 6 yaşındaki H.Ç.'yi ziyaret etti.

RUHSAL DURUMU DÜZELMİŞ Yuva yönetiminin yaptığı çalışmalar sonunda çocuğun ruhsal durumunun iyileştiğini gözlemlediklerini anlatan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Muğla Şubesi Başkan Yardımcısı Birgül Okutucu, "Olayı öğrenince bir anne olarak çok büyük üzüntü duydum. Dernek olarak çocuklarımıza büyük değer veriyoruz. Bu yaşta bir çocuğun eğitimi çok önemli. Küçük kızımızın yaşadığı kötü günleri unutabilmesi ve iyi bir eğitim alabilmesi için ne yapabiliriz diye düşündük. Bundan sonra da onu sık sık ziyaret edeceğiz. Tabii ki bu tüm çocuklarımız için geçerli. Kızımızın ruhsal durumunun düzeldiğini ve normal hayata uyum sağlamaya başladığını gördük. Bunda en önemli pay çocuk yuvası yöneticileri ve personelinindir" dedi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak H.Ç.'nin gelişimi ve eğitimi için çalışmalar yapacaklarını belirten Okutucu, şunları söyledi: "Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz çocuğumuzun ileriki yaşamında nasıl bir süreç izlenmesi gerektiği konusunda çalışma başlatmış. Şu an uzmanlar küçük kızımızın ailesi ve kendisi üzerinde çalışmalar yapıyor. Çalışmaların ardından ortaya çıkacak sonuca göre gerekli çalışma yapılacaktır. Toplum olarak bu durumdaki çocuklarımıza sahip çıkmalıyız." BOYAMA KİTABINI BOYADI H.Ç. ise, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yöneticilerinin kendisine hediye ettiği oyuncakları çok beğendiğini söyledi. Bir süre oyuncak bebeğiyle oynayan H.Ç. daha sonra boyama kitabını boyadı sonra gönüllü anneleri tarafından etüt odasına alındı.

(BT-CE-HO-Y)

Kaynak: İHA