Irak Bölgesel Yönetimi Haberleri

Irak Bölgesel Yönetimi Haberleri

Irak Bölgesel Yönetimi haber, Irak Bölgesel Yönetimi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Irak Bölgesel Yönetimi - 24.10.2020
Erbil'de Türkmeneli Öğrenci ve Gençler Birliği'nin kuruluşunun 28. yılı kutlandı
Irak'ın Erbil kentinde Türkmeneli Öğrenci ve Gençler Birliği'nin kuruluşunun 28. yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Irak Bölgesel Yönetimi - 20.10.2020
IKBY İçişleri Bakanlığı: IKBY'de 1 milyona yakın iç göçmen ve sığınmacı yaşıyor
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY), terör ve iç çatışmalar nedeniyle evlerini terk eden 996 bin 861 iç göçmen ve sığınmacının bulunduğu bildirildi.
Irak Bölgesel Yönetimi - 17.10.2020
IKBY'den Bağdat'taki KDP binasına saldırıya tepkiler
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Haşdi Şabi yanlısı bir grubun Bağdat'taki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) bürosuna saldırmasını kınadı.
Irak Bölgesel Yönetimi - 15.10.2020
Irak'taki çadır kamplar 21 Ekim'den itibaren kademeli olarak kapatılacak
Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın ülkenin büyük bir bölümünü işgal etmesi ardından başlayan göç dalgası nedeniyle ülkenin birçok yerinde kurulan çadır kamplar 21 Ekim'den itibaren kademeli olarak kapatılacak.
Irak Bölgesel Yönetimi - 15.10.2020
Son dakika haber...
Son dakika habere göre HAYDAR KARAALP - Terör örgütü PKK, Suriye ve Kandil'den getirdiği militanlar ve kendisine bağlı yerel milislerle konuşlandığı Musul'un Sincar ilçesinde, 6 yıldır askeri ve siyasi faaliyetlerine devam ediyor.
Irak Bölgesel Yönetimi - 13.10.2020
Erbil-Bağdat anlaşması Sincar'ın "ikinci Kandil" olmasını engelleyebilir
Bağdat ile Erbil arasında 9 Ekim'de imzalanan ve terör örgütü PKK'nın Musul'un Sincar ilçesindeki varlığını sonlandırmayı da amaçlayan Sincar Anlaşması hem PKK hem de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) için, ayrıca Irak ve bölge ülkeleri açısından kritik bir sürece kapı araladı.
Irak Bölgesel Yönetimi - 12.10.2020
Son dakika haberleri... Erbil ve Bağdat yönetimlerinden "Sincar anlaşmasına destek" vurgusu
Edinilen son dakika haberine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) temsilcileri ve Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih'in Erbil'deki görüşmesinde, yaklaşan seçimler ve Bağdat-Erbil ilişkileri ele alınırken "Sincar anlaşmasına destek" vurgusu öne çıktı.
Irak Bölgesel Yönetimi - 11.10.2020
Irak, IKBY'deki memurların maaşlarının ödenmesi için 320 milyar Dinar gönderdi
Irak hükümeti, ülkenin kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) memurların maaşlarını ödemesi için 320 milyar Dinar (Yaklaşık 270 milyon Dolar) gönderdi.
Irak Bölgesel Yönetimi - 10.10.2020
Irak Türkmen Cephesi, Bağdat ve Erbil arasındaki Sincar anlaşmasında tüm tarafların yer almasını...
Irak Türkmen Cephesi, Musul'un Sincar ilçesindeki sorunların çözümü için Irak hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasındaki anlaşmada tüm tarafların (Arap, Kürt ve Türkmen) yer alması gerektiğini belirtti.
Irak Bölgesel Yönetimi - 10.10.2020
Irak'taki Serzer Sınır Kapısı Asayiş Müdürü, terör örgütü PKK tarafından öldürülmüş
Irak'ın Duhok kentinde, Türkiye sınırında bulunan Serzer Sınır Kapısı Asayiş Müdürü Gazi Salih İlhan'ın, terör örgütü PKK tarafından öldürüldüğü bildirildi.
Irak Bölgesel Yönetimi - 10.10.2020
ABD yönetimi Sincar anlaşmasından memnun
ABD yönetimi, Irak hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasında varılan Sincar anlaşmasından memnuniyet duyduğunu açıkladı.
Irak Bölgesel Yönetimi - 10.10.2020
Sincar Kaymakamı Mahma Halil: "PKK ile Haşdi Şabi kentten çıkarılacak"
Sincar Kaymakamı Mahma Halil, Irak hükümeti ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasındaki anlaşma sonrası terör örgütü PKK ve Şii Haşdi Şabi güçlerinin Sincar'dan çıkarılacağını aktardı.
Irak Bölgesel Yönetimi - 10.10.2020
Dışişleri'nden, Irak Merkezi Hükümeti ile IKBY'nin anlaşmasına ilişkin açıklama
DIŞİŞLERİ Bakanlığı'nca, Irak Merkezi Hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasında imzalanan anlaşmaya ilişkin, "Anlaşmanın, DEAŞ, PKK terör örgütü ve uzantılarının köklerinin kazınmasını, Ezidiler ile diğer bölge halkının güven içinde yurtlarına dönmelerini sağlayacak şekilde...
Irak Bölgesel Yönetimi - 9.10.2020
Son dakika: IKBY Başbakanı: "Bağdat ve Erbil, Sincar'da birlikte çalışmak üzere anlaştı"
Son dakika gündem haberine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, "Bağdat ve Erbil, Sincar'da güvenlik, yönetim ve hizmet sunumu ile ilgili tüm sorunları anlaşma şartları altında çözmek için birlikte çalışmak üzere anlaştı.
Irak Bölgesel Yönetimi - 9.10.2020
Bağdat'tan Sincar için anlaşma hamlesi
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin himayesinde, merkezi yönetimin Sincar'da güçlendirilmesi ve yabancı grupların gücünün kırılması için anlaşma yapıldığı duyuruldu.
Irak Bölgesel Yönetimi - 9.10.2020
Son dakika haber | IKBY Başbakanı, ABD Enerji Bakanı'yla "petrol ve gaz fırsatlarını" görüştü
Son dakika haberi... Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, ABD Enerji Bakanı Dan Brouillette ile yaptığı telefon görüşmesinde "bölgedeki petrol ve gaz fırsatlarını" ele aldı.
Irak Bölgesel Yönetimi - 8.10.2020
Irak'ın Duhok kentinde, Serzer Sınır Kapısı Asayiş Müdürü terör saldırısında öldürüldü
Irak'ın Duhok kentinde, Türkiye sınırında bulunan Serzer Sınır Kapısı Asayiş Müdürü Gazi Salih İlhan'ın terör saldırısında hayatını kaybettiği bildirildi.
Irak Bölgesel Yönetimi - 7.10.2020
Son dakika haberleri: Kerküklü Araplardan IKBY'ye "5 bin Kerküklünün serbest bırakılması" çağrısı
Bir son dakika haberine göre Irak'ın Kerkük kentindeki Birleşik Arap Cephesi Başkan Yardımcısı Nadım eş-Şimmeri, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı güvenlik güçleri tarafından 2003-2017 yıllarında tutuklanan veya alıkonulan 5 bin Kerküklünün serbest bırakılmasını istedi.
Irak Bölgesel Yönetimi - 7.10.2020
Erbil'de "7 Ekim Türkmen Milli Bayramı" kutlandı
Irak'ın Erbil kentinde 7 Ekim Türkmen Milli Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Irak Bölgesel Yönetimi - 5.10.2020
Son dakika haberi... IKBY Başbakanı Barzani: "Hükümetin rezervde hiç parası bulunmuyor, Bağdat'a güveniyoruz"
Son dakika haberlerine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, hükümetin 28,4 milyar dolar borcu olduğunu belirterek, "Hükümetin rezervde hiç parası bulunmuyor, Bağdat'a güveniyoruz.
Irak Bölgesel Yönetimi - 1.10.2020
Son dakika haberleri: Erdoğan: Kalıcı barışın yolu Ermenilerin işgal ettikleri Azerbaycan toprağından geri...
Son dakika haberine göre CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi netice zamanı ve Azeri kardeşlerimiz de kendi göbeklerini kesmenin adımını attılar.
Irak Bölgesel Yönetimi - 1.10.2020
Son dakika haber | IKBY Başkanı Barzani'den "Erbil Havalimanı'na saldıran Irak düşmanlarına karşı birleşilmesi" çağrısı
Son dakika habere göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, dün Erbil Havalimanı'na füze saldırısı düzenleyenlerin "Irak'ın düşmanı" olduğunu belirterek, ülkedeki tüm güçlerin bunlara karşı birleşmesi gerektiğini ifade etti.
Irak Bölgesel Yönetimi - 1.10.2020
Erbil Havaalanı'na saldırıyla ilgili soruşturmada bir komutan görevden alındı
Irak ordusu, ABD askerlerinin konuşlu bulunduğu Erbil Havalimanı'na düzenlenen füze saldırısı ile ilgili başlattığı soruşturmada, füzelerin fırlatıldığı bölgenin güvenliğinden sorumlu komutanın görevden alındığını duyurdu.
Irak Bölgesel Yönetimi - 1.10.2020
IKBY Başbakanı Barzani: "Saldırı karşılıksız kalmayacak"
Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Erbil Uluslararası Havalimanı yakınlarından gerçekleştirilen saldırıya yönelik yaptığı açıklamada saldırının karşılıksız kalmayacağını ifade etti.
Irak Bölgesel Yönetimi - 1.10.2020
Barzani Haşdi Şabi'nin Erbil Havalimanı'na saldırısını kınadı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Haşdi Şabi'nin ABD askerlerinin konuşlu olduğu Erbil Havalimanı'na düzenlediği füze saldırısını kınadı.
Irak Bölgesel Yönetimi - 30.9.2020
Son Dakika | IKBY: Haşdi Şabi, Erbil Havalimanı'na füze saldırısı düzenledi
Son dakika gündem haberi: Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), İran'a yakınlığıyla bilinen Haşdi Şabi'ye bağlı unsurların ABD askerlerinin konuşlu bulunduğu Erbil Havalimanı'na füze saldırısı düzenlediğini duyurdu.
Irak Bölgesel Yönetimi - 29.9.2020
IKBY Başkanı, Irak Başbakanı'nı diplomatik misyonların korunmasında desteklediğini bildirdi
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi'nin ülkedeki diplomatik misyonların korunması için attığı adımları desteklediğini açıkladı.
Irak Bölgesel Yönetimi - 22.9.2020
IKBY Başbakanı Barzani'den "Kerkük Araplaştırılıyor" iddiası
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, "Kerkük'ün demografisinin sistematik şekilde değiştirilerek Araplaştırıldığını" iddia etti.
Irak Bölgesel Yönetimi - 22.9.2020
Son dakika! IKBY, ABD'nin Suriye'deki YPG/PKK-ENKS görüşmelerinden memnun olduğunu duyurdu
Son dakika haberi... ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ülkesinin, Suriye'deki terör örgütü YPG/PKK ile Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) arasında yakınlaşma ve sorunların çözümü için yapılan görüşmelerden memnun olduğunu bildirdi.
Irak Bölgesel Yönetimi - 20.9.2020
Haftanın tarihine bakış
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün isteğiyle "Türk Dili Tetkik Cemiyeti" adıyla 12 Temmuz 1932'de kurulan ve daha sonra "Türk Dil Kurumu" ismini alan cemiyet, "Birinci Türk Dil Kurultayı"nı 26 Eylül-5 Ekim 1932 tarihlerinde yaptı.
Irak Bölgesel Yönetimi - 18.9.2020
Türkmen Bakan Aydın'dan Mersin Valisi Su'ya ziyaret
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı Aydın Maruf, Mersin Valisi Ali ihsan Su'yu ziyaret etti.
Irak Bölgesel Yönetimi - 17.9.2020
Son dakika haberleri: Sincar'daki Ezidi aileler PKK'nın kaçırdığı evlatlarının kurtarılmasını istiyor
Son dakika gelişmesine göre Irak'ta Musul'un Sincar ilçesindeki Ezidiler, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan evlatlarının kurtarılması ve akıbetlerinin açıklanması için Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası topluma çağrıda bulundu.
Irak Bölgesel Yönetimi - 16.9.2020
Son dakika... ABD'den Peşmerge'nin 2 tugayına askeri yardım
Son dakika haberine göre ABD, Irak'taki Peşmerge güçlerine 250 milyon dolarlık yardım kararı kapsamında 2 Tugay'a zırhlı araç ve lojistik malzemeleri teslim etti.
Irak Bölgesel Yönetimi - 14.9.2020
IKBY Başbakan Yardımcısı Talabani'den "Peşmerge'nin yeniden Kerkük'te konuşlandırılacağı" iddiası :...
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, Türkmen ve Arapların karşı çıktığı Peşmerge güçlerinin Kerkük'te yeniden konuşlandırılması konusunda Erbil ile Bağdat'ın uygun yöntem üzerinde çalıştığını iddia etti.
Irak Bölgesel Yönetimi - 13.9.2020
Haftanın tarihine bakış
Büyük Millet Meclisi, Sakarya Meydan Savaşı'nın kazanılmasından sonra Başkomutan Mustafa Kemal Paşa'ya, 19 Eylül 1921'de kanunla "Müşir" (Mareşal) rütbesi ile "Gazi" unvanı verdi.
Irak Bölgesel Yönetimi - 10.9.2020
Irak Başbakanı Kazımi: "Irak'ın egemenliğini ihmal etme lüksümüz yok"
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, ülkenin egemenliğinin Iraklıları birleştiren unsur olduğunu bildirerek, bunun ihmal edilmemesi gerektiğini kaydetti.
Irak Bölgesel Yönetimi - 10.9.2020
Son dakika haberleri... Irak Başbakanı: "IKBY, Irak'ın önemli ve ayrılmaz bir parçası"
Bir son dakika haberine göre Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) ülkenin ayrılmaz parçası olduğunu söyledi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Irak Bölgesel Yönetimi Haber, Irak Bölgesel Yönetimi Son Dakika Haberleri - Haberler - Irak Bölgesel Yönetimi haber sayfamızda Irak Bölgesel Yönetimi haberleri okuyabilir, Irak Bölgesel Yönetimi son dakika haberleri ve güncel Irak Bölgesel Yönetimi gelişmelerini görebilirsiniz. Erbil'de
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 20:05:38. #1.14#
title