İneği yiyen ayı kalanını toprağa gömdü, o anlar fotokapana yansıdı

İneği yiyen ayı kalanını toprağa gömdü, o anlar fotokapana yansıdı

20.02.2021 09:36 | Son Güncelleme: 20.02.2021 11:08

Bursa'da bir çiftçinin telef olan ineği yaban hayvanlarına verildi. Bir ayının ineği yedikten sonra kalan kısmını toprağa gömmesi fotokapanla görüntülendi.

Bursa'da bir çiftçinin ölen ineği Uludağ'da yaban hayvanlarına verildi. Çiftçi, telef olan ineğini çöpe atmak yerine Milli Parklar Müdürlüğü'ne arayarak yaban hayvanlarına verilmesini istedi.

İNEĞİ YEDİ, KALANINI TOPRAĞA GÖMDÜ

Ekipler ineği alarak Uludağ'da bir noktaya bıraktı ve fotokapan kurdu. Kuşlar ineğin bir kısmını yedikten sonra gelen ayı ineği yedi. Kalan kısmını ise toprağa gömdü. Diğer hayvanlardan korumak ve daha sonra tekrar yemek için ineği gömdüğü düşünülen ayının toprak atma anları da foto kapana yansıdı.

İneği yiyen ayı, kalanını toprağa gömdü, o anlar fotokapana yansıdı

Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri yaşanabilecek herhangi bir hayvan telefinde çiftçilerin hayvanları gömmek yerine doğadaki yaban hayvanlarına verebileceklerini hatırlattı. Aynı şekilde tarlada, bahçede kalan, çürümeye terk edilen sebze ve meyveler de yaban hayvanlarına verilebiliyor.

İneği yiyen ayı kalanını toprağa gömdü, o anlar fotokapana yansıdı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / SAMET DOĞRU

Haber Yorumları (56)
SABRİ: volkan mı o
İSTANBULLU: yaban hayatı koruma vakıfları belediyeye bağlı resmi kurumlar doğada yaşayan her canlıyı beslemek zorundalar hayatta kalmaları için onlar yapmadığı için bunlar yaşanıyor.
ADANALI II: AYI deyip gecmeyin kokmasin diye gommus,
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title