İmam Buhari Haberleri

İmam Buhari haber, İmam Buhari son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İmam Buhari - 14.09.2021
Diyanet İşleri Başkanlığı Özbekistan'da 30 bin Özbek Türkçesi mealli Kur'an-ı Kerim dağıttı
Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde yürütülen "Hediyem Kur'an Olsun Projesi" kapsamında Özbekistan'da 30 bin Özbek Türkçesi mealli Kur'an-ı Kerim öğrencilere ve ihtiyaç sahibi kişilere hediye edildi.
İmam Buhari - 05.05.2021
ABD'de Ermeni terör örgütünün şehit ettiği diplomat Orhan Gündüz, Boston'da anıldı
NEW ABD'de, Türkiye'nin Boston Fahri Başkonsolosu olarak görev yaptığı sırada, 39 sene önce Ermeni terör örgütü tarafından şehit edilen diplomat Orhan Gündüz için, şehit edildiği noktada ve kabri başında anma programı düzenlendi.
İmam Buhari - 17.12.2020
"Yeni Bir Rönesans'ın Temeli Olarak Özbekistan'ın Kültür Mirası" 4. Uluslararası Kongresi
Özbekistan'da, "Yeni Bir Rönesansın Temeli Olarak Özbekistan'ın Kültür Mirası" başlıklı 4. Uluslararası Kongre düzenlendi.
İmam Buhari - 10.11.2020
"İlim Membaı Maveraünnehir" sempozyumunda hadis ilmi konuşuldu
Bu yıl ana teması, "İlim Membaı Maveraünnehir" olarak belirlenen "5. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri" kapsamında farklı ülkelerden isimlerin katılımıyla "Maveraünnehir'de Hadis İlmi" oturumu düzenlendi.
İmam Buhari - 30.06.2020
Kocaeli'de midibüsün altında kalarak ölen çocuk toprağa verildi
Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde midibüsün altında kalarak hayatını kaybeden çocuğun cenazesi defnedildi.
İmam Buhari - 27.05.2020
Batman'da cuma namazı kılınacak cami ve alanlar belli oldu
Batman Müftülüğü, camilerde cemaatle ibadet edilmesi ve avlusunda cuma namazı kılınacak cami ve alanlarla ilgili bir açıklama yaptı.
İmam Buhari - 23.04.2020
Afganistan'da Kovid-19'a rağmen ilk teravih namazı kılındı
Afganistan'da vatandaşlar, yarın başlayacak ramazanın ilk teravih namazını cami ve mescitlerde kıldı.
İmam Buhari - 01.03.2020
Afganistan'daki yetimler İdlib şehitleri için hatim duası okudu
Afganistan'ın başkenti Kabil'deki İmam Buhari Yetimhanesi'ndeki çocuklar, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan 33 asker için hatim duası okudu.
İmam Buhari - 21.02.2020
Mirziyoyev'in ziyareti çerçevesinde Türkiye-Özbekistan ilişkileri
31 Ağustos 1991'de bağımsızlığını ilan eden Özbekistan'ı tanıyan ilk ülke Türkiye olsa da iki ülke ilişkilerinde 29 yıl boyunca inişli çıkışlı dönemler yaşandı.
İmam Buhari - 20.02.2020
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'nın Hanau şehrindeki ırkçı terör saldırısına ilişkin, "Başta Büyükelçiliğimiz olmak üzere, ilgili tüm birimlerimiz süreci hassasiyetle takip ediyor.
İmam Buhari - 19.02.2020
Erdoğan: Özbekistan ile ticaret hacmimizi 5 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan ile ticaret hacminin 2,2 milyar dolara ulaştığını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanı ile bunu en kısa vadede 5 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz.
İmam Buhari - 19.02.2020
Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ve Özbekistan arasında ithalat ve ihracat rakamlarının ilk kez birer milyar doları aştığını belirterek, "Hala katetmemiz gereken bir mesafe var. Sayın Cumhurbaşkanı ile bunu en kısa vadede 5 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz.
İmam Buhari - 24.12.2019
Selçuk Üniversitesi'nde Mehmet Akif Ersoy anısına sergi açıldı
Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde Mehmet Akif Ersoy anısına "İpek Yolunda Özbekistan-Türk Dünyası Kültür Başkenti Hive" başlıklı Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Uyanık'a ait kişisel fotoğraf sergi açılışı gerçekleştirildi.
İmam Buhari - 01.11.2019
Uluslararası Sahih-i Buhari Sempozyumu başladı
İslam dünyasında hadis literatürünün en çok kabul gören ve referans alınan kitabı "Sahih-i Buhari", İbn Haldun Üniversitesi'nde (İHÜ) düzenlenen sempozyumda birçok boyutuyla ele alınıyor.
İmam Buhari - 01.11.2019
Hadislerin referans kaynağı, Sahîh-i Buhârî
Hadis literatürünün en çok kabul gören ve referans alınan İmam Buhari'nin 'Sahih-i Buhari' isimli kitabı İstanbul'da İbn Haldun Üniversitesi'nde (İHÜ) düzenlenen Uluslararası Sahih-i Buhari Sempozyumu'nda ele alındı.
İmam Buhari - 22.07.2019
Özbekistan ile yıl sonu ticaret hacmi hedefi 2 milyar dolar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Gayretlerimiz neticesinde, ikili ticaret hacmimiz bildiğiniz gibi 2019 yılının ilk beş ayında 900 milyon dolara ulaşmıştır.
İmam Buhari - 24.06.2019
"Özbekistan'da İslami bilimlerin başarıları ve perspektifleri" konferansı
İslam Tarihi, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) Genel Direktörü Dr. Halit Eren, çok sayıda ulema, din ve bilim adamlarının yetiştiği Özbekistan'ın İslam medeniyetinin beşiği olduğunu belirtti.
İmam Buhari - 06.05.2019
Öğrenciler Şehit Anısına Fidan Dikti
Malatyalı Üniversite Öğrencileri Platformu (MÜNÖP) "Şehide ve Yeşile Saygı" projeleri kapsamında terör saldırısında şehit olan Malatyalı Jandarma Er Eyüp Hacıoğlu anısına ortaokul öğrencileriyle meyve fidanı dikti.
İmam Buhari - 17.04.2019
Türk Uzmanlardan Özbek Meslektaşlarına Eğitim
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle Özbekistan Bilimler Akademisi "Biruni" Şarkiyat Enstitüsü ve Türkiye Yazma Eserler Kurumu ile iş birliğinde Özbek uzmanlara "El Yazma Eserlerin Restorasyonu ve Korunması Eğitimi" Taşkent'te başladı.
İmam Buhari - 02.03.2019
Buhari-i Şerif"İn Özel Baskısı Tanıtıldı
Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi (İSAM) ortaklığıyla hazırlanan, İmam Buhari'nin sahih hadis tanımını esas alarak tasnif ettiği "Buhari-i Şerif"in özel baskısı tanıtıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İmam Buhari Haberleri | İmam Buhari Kimdir - Haberler - İmam Buhari haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. İmam Buhari kimdir, hayatı ve biyografisi. Diyanet İşleri Başkanlığı Özbekistan'da 30 bin Özbek Türkçesi mealli Kur'an-ı Kerim dağıtt
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 12:14:51. #1.14#

title