İklim Değişikliği ile Mücadeleye DemirPark da Katıldı

İklim Değişikliği ile Mücadeleye DemirPark da Katıldı

İklim Değişikliği ile Mücadeleye DemirPark da Katıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

DemirPark AVM, gezegenimiz için hep birlikte ışıkları kapatıyoruz kampanyasına katıldı.

İklim değişikliğiyle mücadele Dünya çapında devam etti. DemirPark AVM' de "Gezegenimiz için Hep birlikte ışıkları kapatıyoruz" kampanyasına katıldı.

29 Mart, Cumartesi günü gerçekleşen Dünya Saati 20.30 - 21.30 saatleri arasında WWF-Türkiye öncülüğü ile bütün Dünya ile birlikte Türkiye'de de kutlandı. DemirPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi' de dış mekan aydınlatmalarını 29 Mart akşamı 20.30 - 21.30 saatleri arasında kapatıldı.

Şehirlerin desteğini sembolik yapıların ışıklarını kapayarak gösterdikleri kampanya kapsamında, Paris'teki Eyfel Kulesi, Roma'daki Kolezyum, New York'taki Empire State Binası, Times Meydanı, Londra'daki Big Ben, Moskova'daki Kremlin Sarayı, Çin Seddi, Piramitler gibi dünyanın sembolleri arasında yer alan birçok ikonik yapı bir saatliğine karardı.

WWF-Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak ise, "Bu yıl Dünya Saati için 7000 şehirde 1.500'den fazla sembolik ve ikonik yapı bir saatliğine karardı. Türkiye'den de Boğaz köprüleri, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Beykoz Kasrı, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Galata Kulesi, Ihlamur Kasrı, Küçüksu Kasrı, Topkapı Sarayı ışıklarını kapatarak kampanyaya destek olmuştur" dedi. - ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title