İki Kardeş Aynı Anda Burun Ameliyatı Oldu

İki Kardeş Aynı Anda Burun Ameliyatı Oldu

20.07.2017 16:08 | Son Güncelleme: 20.07.2017 16:08

İki kardeş aynı anda burun ameliyatı olduDENİZLİ - Denizli'de, geceleri ağızları açık uyuma, uyuma ve işitme azlığı rahatsızlıkları bulunan iki kardeş aynı anda ameliyat odu.

İki kardeş aynı anda burun ameliyatı oldu

DENİZLİ - Denizli'de, geceleri ağızları açık uyuma, uyuma ve işitme azlığı rahatsızlıkları bulunan iki kardeş aynı anda ameliyat odu.

Denizli'de yaşayan 17 yaşındaki Fatma Sultan Eskin ile 11 yaşındaki Ali Alperen Eskin, horlama, geceleri ağzı açık uyuma ve işitme kaybı rahatsızlıkları nedeniyle Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Kulak Burun Boğaz bölümüne başvurdu. Önce muayene edilen kardeşlere daha sonra gerekli tetkikler yapıldı. Tetkiklerin ardından Op. Dr. Emre Erkilet, ilaç tedavisi için reçete yazdı. Ancak ilaçlara rağmen rahatsızlıklarında bir değişiklik olmayınca, kardeşler tekrar doktora başvurdu. Doktor Erkilet ise, ameliyat yapılmasına karar verdi. Alperen Eskin'e yapılan operasyonun ardından geniz eti alındı ve işitme kaybı için de kulağına tüp takılarak, işitme sorunundan kurtuldu.

Yapılan muayenelerde burun kemik ve kıkırdak bölgesinde eğrilikler nedeniyle rahat nefes almakta güçlük çektiğini, geceleri rahat uyuyamadığını belirten abla Sultan Eskin'e tamponsuz burun operasyonu yapıldı. Burun içi fazla kemik ve kıkırdak yapıları alınan, eğrilikleri düzeltilen Fatma Sultan Eskin, "Daha önce hiç alamadığımız bir şekilde rahat nefes alıyoruz, abla kardeş rahatsızlıklarımızı giderdiği için doktorumuza ve hastane ekibine teşekkür ederiz" diye konuştu.

İki Kardeş Aynı Anda Burun Ameliyatı Oldu
İki Kardeş Aynı Anda Burun Ameliyatı Oldu
İki Kardeş Aynı Anda Burun Ameliyatı Oldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title