İhsan Bakır Haberleri

İhsan Bakır haber, İhsan Bakır son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İhsan Bakır - 10.04.2019
Bilinçsiz Antibiyotik Kullanımı Aort Yırtılmalarına Dahi Neden
Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA, bir grup antibiyotikle ilgili önemli bir uyarı yayınladı.
İhsan Bakır - 14.01.2019
Bilinçsiz Antibiyotik Kullanımı Aort Yırtılmalarına Dahi Neden Olabilir'
AMERİKAN Gıda ve İlaç Dairesi FDA'in yayınladığı yeni bir araştırmaya göre yan etkileri daha öncesinden de tartışmalı olan florokinolon grubu antibiyotikler aort damarı yırtılmalarına yol açabiliyor.
İhsan Bakır - 05.04.2016
Yılın Başarılı Sağlık Çalışanları Ödüllendirildi
İstanbul'da 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen 6 hekime "Yılın Doktoru", 10 hekime de "Teşekkür Belgesi" takdim edildi.
İhsan Bakır - 29.02.2016
Budamak İçin Çıktığı Ağaç Sonu Oldu
Kastamonu’da budamak için çıktığı ağaçtan dengesini kaybederek düşen yaşlı adam, hayatını kaybetti.
İhsan Bakır - 23.02.2016
Hastalara "Manevi Destek" Uygulaması İlgi Görüyor
Başakşehir Devlet Hastanesi'nde kurulan "Manevi Destek Birimi", hasta ve yakınlarının morallerinin yükseltilmesine katkı sağlıyor.
İhsan Bakır - 12.12.2015
Türkiye, Robotik Kalp Cerrahisinde Avrupa Birincisi"
Minimal İnvaziv ve Robotik Kalp Damar Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Cem Alhan, Türkiye'nin robotik kalp cerrahisinde Avrupa birincisi olduğunu belirterek, "Kalp ameliyatlarının yaklaşık yüzde 10'luk bölümü robotla yapılabiliyor, ancak gelecekte bu oran yüzde 60 seviyelerine çıkabilir" dedi.
İhsan Bakır - 08.12.2015
Kalbinden Yumurta Büyüklüğünde Tümör Çıkarıldı
Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesine bayılma ve nefes darlığı şikayetleriyle başvuran hastanın kalbinden, yumurta büyüklüğünde tümör çıkarıldı.
İhsan Bakır - 24.10.2015
Mehmet Akif Ersoy Kalp Hastanesi'ne Sağlık Turizmi Desteği
Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Kalkınma Ajansı'na sunduğu proje ile desteğe layık görüldü.
İhsan Bakır - 21.10.2015
Irak'taki Olaylar
SALAHADDİN/ Irak İçişleri Bakanlığı'na bağlı Birleşik Polis Gücü'nün "Beyci" bölgesinin kurtarılmasından sonra terör örgütü DAEŞ'e ait olduğu ileri sürülen birçok önemli belge ve dokümana el koyduğu bildirildi.
İhsan Bakır - 15.09.2015
Datça'da Devrilen Ticari Taksinin Sürücüsü Öldü
Datça ilçesinde yoldan çıkarak bir evin bahçesine devrilen ticari taksinin sürücüsü hayatını kaybetti.
İhsan Bakır - 26.08.2015
Kalp Kapağı Rahatsızlığına Robotik Cerrahiyle Tedavi
Kamu Hastaneleri Birliği Çekmece Bölgesi Genel Sekteri ve Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. İhsan Bakır, romatizmal kalp kapağı rahatsızlığı olan bir hastanın tedavisinin robotik cerrahi yöntemiyle yapıldığını belirterek, "Böylece bir kamu hastanesinde ilk kez robotla kalp kapağı tamiri yapıldı" dedi.
İhsan Bakır - 25.06.2015
Okullarda "Online Kalp Tarama" Projesi
Kamu Hastaneleri Birliği İstanbul Çekmece Bölgesi Genel Sekreterliği'nce başlatılan "Online Kalp Tarama" projesi kapsamında ulaşılan 515 bin 855 öğrenciden bin 95'inde kalp hastalığına rastlandı.
İhsan Bakır - 11.04.2015
Dünya Kalp Sağlığı Haftası
Kamu Hastaneleri Birliği Çekmece Bölgesi Genel Sekreteri ve Kalp Cerrahı Prof. Dr. İhsan Bakır, kalbin en büyük düşmanlarını "sigara", "stres", "hareketsiz yaşam" ve "yanlış beslenme" şeklinde sıralayarak, sağlıklı bir kalp için düzenli egzersiz, yeterli uyku, sigarasız bir hayat, stresten uzaklaşmak, omega değeri yüksek gıdalar tüketmek ve düzenli kalp kontrolü yaptırmak gerektiğini belirtti.
İhsan Bakır - 27.03.2015
Doğumun Ardından Kalp Ameliyatı Oldu
Hamileliğinin 30. haftasında kalp rahatsızlığı geçiren Berivan Duruk, doğum ve kalp uzmanlarından oluşan iki ayrı ekibin ameliyatları sayesinde hem bebeğine hem sağlığına kavuştu.
İhsan Bakır - 17.02.2015
Kadına Şiddetin Temelinde Çocuk İstismarı Var"
Kamu Hastaneleri Birliği İstanbul Çekmece Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. İhsan Bakır, kadına şiddeti azaltmak için çocuk istismarına çözüm aranması gerektiğini, toplumsal baskı nedeniyle çocuk istismarlarının üzeri örtüldükçe kadın cinayetlerine de zemin hazırlandığını bildirdi.
İhsan Bakır - 14.02.2015
Çocuk İzlem Merkezi'ne 10 Ayda 150 Başvuru
Cinsel istismara uğrayan çocukların ifade verme işlemlerini kolaylaştırmak ve psikolojik destek sağlamak amacıyla Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi bünyesinde kurulan İstanbul'un tek Çocuk İzlem Merkezi'ne, 10 ayda 150 başvuru yapıldığı bildirildi.
İhsan Bakır - 01.10.2014
Kalp Hastaları, Kırmızı Eti Kontrollü Tüketmeli"
Prof. Dr. Bakır: "Kalp ve damar hastalarının az tuzlu ve az yağlı veya eti haşlama olarak ve az miktarda tüketmelerinde bir sakınca yoktur.
İhsan Bakır - 28.09.2014
Okullarda "Online Kalp Tarama Projesi"
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul ili Çekmece Bölgesi Genel Sekreterliği tarafından yürütülen proje kapsamında 1 milyon öğrencinin kalp taramasından geçirilmesi hedefleniyor Çekmece Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Bakır: "Aile çocuğunu ilkokula ve liseye başlamadan tam.
İhsan Bakır - 28.09.2014
Yüreğinize Sağlık" Temalı Yürüyüş
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "Bizim için önemli olan tabii ki hasta olan vatandaşımızı tedavi etmek.
İhsan Bakır - 15.09.2014
Kamu Hastanesinde Engelli Hastalara, Özel Hizmet
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Çekmece Bölgesi Genel Sekreterliği'nce yürütülen proje kapsamında, ağız ve diş problemi olan ancak tedavi şansı bulamayan fiziksel ve zihinsel engelli hastalar, evlerinden alınarak hastaneye getiriliyor.
İhsan Bakır - 20.07.2014
Sağlık Turizmi Cari Açık Dengesine Katkı Sağlayacak"
Kamu Hastaneleri Birliği İstanbul Çekmece Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Bakır: "Sağlık turizmi, ülkemize yüzde 80 gibi yüksek kar marjıyla cari açık dengemize katkı sağlayacaktır"
İhsan Bakır - 20.07.2014
Sağlık Turizminde Robotik Cerrahi Dönemi
Kamu Hastaneleri Birliği İstanbul Çekmece Bölgesi Genel Sekreter Prof. Dr. İhsan Bakır, Türkiye'de sadece 4 kamu hastanesinde bulunan Robotik Cerrahi teknolojisinin yurtdışından büyük ilgi gördüğünü belirterek, "100 milyar dolarlık dünya pastasından 5 milyar dolarlık pay almak için Sağlık Bakanlığımızın başlattığı çalışmaya biz de Robotik kalp cerrahisi programı ile katkı vermek istiyoruz" dedi.
İhsan Bakır - 13.07.2014
Devlet Hastanesinde Bir İlk
Mehmet Akif Ersoy Göğüs, Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, bir kişi dört ayrı kalp hastalığından robotla yapılan tek ameliyatla kurtuldu Kamu Hastaneleri Birliği Çekmece Bölgesi Genel Sekreteri Bakır: "Dört işleminde aynı seansta uygulandığı bu tür bir vaka ülkemizde robotik açık.
İhsan Bakır - 29.06.2014
İftarda Aç Karına ve Sahurda Yatmadan Önce İçilen Sigara Kalp Krizine Neden Olabilir
Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. İhsan Bakır, iftarda kalbi yormayacak hafif gıdaların tüketmesi ve sahurun ihmal edilmemesi gerektiğini belirterek, "İftarda aç karına ve sahurda yatmadan önce içilen sigara sadece kalp hastalarında değil, sağlıklı kişilerde bile ani kalp krizlerine ve istenmeyen üzücü durumlara yol açabilir" dedi.
İhsan Bakır - 08.06.2014
Robotik Cerrahiyle Kalp Deliği Kapatıldı
İstanbul'da 20 yaşındaki hastanın kalp deliği robotik cerrahiyle kapatıldı Kamu Hastaneleri Birliği Bakırköy Bölgesi Genel Sekreteri ve Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Bakır: "Robatla kalp ameliyatı sayesinde hastalar ömür boyu yara izi taşımak zorunda kalmıyor"
İhsan Bakır - 02.06.2014
Kalp Taraması 611 Öğrencinin Hayatını Kurtardı
İstanbul ve Edirne'de 202 bin öğrenciye yapılan tarama sonucunda 611 öğrencinin kalbi sorunlu çıktı.
İhsan Bakır - 02.06.2014
Kalp Taraması 611 Öğrencinin Hayatını Kurtardı
İstanbul ve Edirne'de 202 bin öğrenciye yapılan tarama sonucunda 611 öğrencinin kalbi sorunlu çıktı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İhsan Bakır Haberleri | İhsan Bakır Kimdir - Haberler - İhsan Bakır haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. İhsan Bakır kimdir, hayatı ve biyografisi. Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilen AK Parti eski milletvekili Pelin Gündeş Bakır kimdir?
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 02:42:30. #1.14#

title