İçişleri Bakanlığı'na Kayseri Valisi Osman Güneş'in Atanması

İçişleri Bakanlığı'na Kayseri Valisi Osman Güneş'in Atanması

TBMM'nin Seçim Kararı Alması Nedeniyle Anayasa Gereği İstifa Eden Abdülkadir Aksu'nun Yerine İçişleri Bakanlığı'na Kayseri Valisi Osman Güneş Getirildi.

İçişleri Bakanlığı'na Kayseri Valisi Osman Güneş'in Atanması

TBMM'nin seçim kararı alması nedeniyle anayasa gereği istifa eden Abdülkadir Aksu'nun yerine İçişleri Bakanlığı'na Kayseri Valisi Osman Güneş getirildi.

Osman Güneş'in özgeçmişi şöyle:

"1952 yılında Yozgat İli Şefaatli İlçesine bağlı Ekinciuşağı Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdikten sonra sırasıyla 1971 yılında Yozgat Lisesi'nden, 1976 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Nisan 1977'de Ankara Maiyet Memuru (Kaymakam Adayı) olarak göreve başladı. Kaymakamlık stajını tamamladıktan sonra sırayla Mecitözü, Çelikhan, Cizre, Datça ve Sandıklı Kaymakamlıkları'nda bulundu. Ocak 1990 tarihinde İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı'na atandı.

Bu birimde yaklaşık 2 yıl Daire Başkanlığı, 4 yıl Genel Müdür Yardımcılığı yaptıktan sonra Aralık 1995 tarihinde Personel Genel Müdürü olarak tayin edildi. 2 yıl bu görevi ifa ettikten sonra Kasım 1997 tarihinde İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü, Eylül 1998 tarihinde Bakanlık Müşavirliği görevine atandı. 30 Mart 2000 tarihinde yeniden İller İdaresi Genel Müdürlüğü görevine getirilen Osman Güneş, 01 Aralık 2003 tarihinden 31.12.2005 tarihine kadar Şırnak Valiliği'nde vali olarak görev yaptı.

Son olarak 31 Aralık 2005 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile Kayseri Valiliği'ne vali olarak atandı. Güneş evli, 4 çocuk ve 3 torun sahibi."

(BC-OK-OK-Y)