Hurda Fabrikasında Korkutan Yangın

Hurda Fabrikasında Korkutan Yangın

Balıkesir'de Bir Hurda Fabrikasında Çıkan Yangın, Korku Dolu Anlar Yaşattı. Yangına Müdahaleye Giden İtfaiye Aracı Polis Ekip Otosuna Çarparken, Kazada Ölen ve Yaralanan Olmadı.

Hurda Fabrikasında Korkutan Yangın

Balıkesir'de bir hurda fabrikasında çıkan yangın, korku dolu anlar yaşattı. Yangına müdahaleye giden itfaiye aracı polis ekip otosuna çarparken, kazada ölen ve yaralanan olmadı.

Edinilen bilgiye göre, eski Kepsut yolu üzerindeki Ağır Sanayi Bölgesi'nde bir hurda fabrikasında akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın, kısa sürede olay yerine intikal eden itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren müdahalesiyle çevredeki iş yerlerine sıçramadan kontrol altına alındı. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait helikopterle havadan kısmen müdahale edilebilen yangın akşam geç saatlerde tamamen söndürülürken, geri dönüşüm atık ayrıştırma merkezi olduğu

öğrenilen hurda fabrikası ise tamamen yandı.

Yangın sebebiyle şehrin üzeri dumanla kaplanırken, olayı haber alan Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, beraberinde Belediye Başkanı Sabri Uğur ile yangın bölgesine giderek söndürme çalışmalarını takip etti.

Bu arada, Ağır Sanayi Bölgesi'ndeki yangın yerine giden bir itfaiye arazözü hızını alamayınca önünde seyreden polis otosuna çarptı. Şehiriçi trafik ekipler amirinin de bulunduğu polis otosu, itfaiye aracının hızla çarpmasının etkisiyle önce bir başka araca, ardından yol üzerindeki bir fabrikanın duvarına çarptı. Ekip otosunun hava yastıklarının açılması sonucu ölen ve yaralanan olmayan kaza ucuz atlatıldı.

Hurda fabrikasında çıkan yangınla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

(ŞK-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA