Honduras'ta Uçak Kazası

Honduras'ta Uçak Kazası

Onduras'ın Başkenti Tegucigalpa'da Bir Uçağın El Toncontin Havaalanı Yakınlarında Pistten Çıktığı ve Otoyolundaki Bazı Araçlara Çarptığı Bildirildi. Olayda Çok Sayıda Kişinin Öldüğü ve Yaralandığı Belirtildi.

Honduras'ta Uçak Kazası

onduras'ın başkenti Tegucigalpa'da bir uçağın El Toncontin Havaalanı yakınlarında pistten çıktığı ve otoyolundaki bazı araçlara çarptığı bildirildi. Olayda çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı belirtildi.

El Salvadorlu TACA Hava Yolları'na ait bir uçağın Honduras'ın başkenti Tegucigalpa'daki El Toncontin Havaalanı'nın pistini aşarak yola çıktığı ve 4 araca çarptığı açıklandı. Görgü tanıkları kazada ölenler olduğunu söylerken, Orta Amerika İktisadi Bütünleşme Bankası Başkanı Nikaragua vatandaşı Harry Brautigan'ın da ölenler arasında olduğu kaydedildi. Kazada çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi.

Yerel medya kanalları, düşen uçağın Airbus A-320 tipi yolcu uçağı olduğunu, kazaya tropikal Alma fırtınasının yol açtığı olumsuz hava koşullarının neden olduğunu duyurdu. Pilotun uçağı yere indirmeyi başardığı, ancak kontrolü kaybederek pist yakınındaki yola çıktığı ve bazı araçlara çarptığı belirtildi.

(DPA-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA