Hollandalılar Kraliçesi Beatrix'in Doğum Gününü Kutladı

Hollandalılar Kraliçesi Beatrix'in Doğum Gününü Kutladı

Hollanda Kraliçesi Beatrix Van Oranje Nassau'nun Doğum Günü, Antalya'nın Alanya İlçesinde Yaşayan Hollandalılar Tarafından da Kutlandı.

Hollandalılar Kraliçesi Beatrix'in Doğum Gününü Kutladı

Hollanda Kraliçesi Beatrix Van Oranje Nassau'nun doğum günü, Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan Hollandalılar tarafından da kutlandı.

Bistro Floyd Restoran'da düzenlenen Hollanda Kraliçesi Beatrix Van Oranje Nassau'nun doğum günü kutlamalarında, Hollandalı turistlere ücretsiz bira ikram edildi. Hollanda barı olarak bilinen restoranda bir araya gelen çok sayıda Hollandalı ve Alman, Türk dostlarıyla birlikte eğlendi. Kutlamalarda ayrıca, Gazipaşa Çevre Turizm Doğal Yaşamı Destekleme Derneği'ne destek için bir de kermes düzenlendi. Yerleşik Hollandalılar ve Almanlar, sokak hayvanları için kullanılmış eşyalarını kermeste satışa sundu.

Kaldırımda çuval, halat çekme, içi su ve pudra dolu balon patlatma gibi çeşitli yarışmaların da düzenlendiği kutlamada Hollanda şarkıları ile eğlenen kalabalık, kimi zaman da davul eşliğinde halay çekti.

Kutlamalar katılan Hollandalı turistler, tatilde olmalarına rağmen kraliçelerinin doğum gününü kutlamaktan dolayı mutlu olduklarını söylediler.

(RY-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA