Hogan Haberleri

Hogan haber, Hogan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hogan 8.5.2020
Dawning St: Birleşik Krallık AB ile yapıcı görüşmeler istiyor
İrlanda merkezli Raidió Teilifís Éireann'a Perşembe günü konuşan Phil Hogan, Birleşik Krallık heyetini, görüşmelerde ortaya çıkan herhangi bir anlaşmazlık durumunda, Covid-19 pandemisine ilişkin gelişmeleri bahane olarak ileri sürmekle de suçladı.
Hogan 7.5.2020
AB/Hogan: Birleşik Krallık Brexit görüşmelerini ciddiye almıyor
Avrupa Birliği Ticaretten sorumlu Komiseri Phil Hogan, Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılmasına (Brexit) ilişkin görüşmeleri ciddiyi almadığından yakındı.
Hogan 6.5.2020
Bakan Pekcan: Pandeminin etkilerinden yavaş yavaş sıyrılıyoruz
'TÜRKİYE, AVRUPA'NIN 6'NCI BÜYÜK TİCARET ORTAĞI' Bakan Pekcan, Türkiye'nin 2020 yılına ihracat artışıyla başladığını, ilk 2 ayda ihracatın yüzde 4,1 arttığını hatırlattı. Ancak pandemi nedeniyle başta AB ülkeleri olmak üzere önemli ihraç pazarlarındaki talep daralmaları, karantina önlemleri nedeniyle ihracatta son 2 aydır düşüş görüldüğünü kaydeden Bakan Pekcan, şunları kaydetti: "İnşallah bundan sonra bakanlığımızla devletimizin destekleriyle, iş dünyamız, ihracatçılarımızla elbirliği ile güçlü bir şekilde ivmelenmeyle toparlanma sürecine gireceğiz. Avrupa Türkiye'nin en büyük ticaret ortağı ve Türkiye de Avrupa'nın 6'ncı büyük ticaret ortağı. Bizim kalite, inovasyon standartlarımızı koruyarak bir üst seviyeye yükseltmemizde Avrupa ile iş birliğimizin önemli katkıları olmuştur ve bundan sonra da olacaktır. Avrupa bizim için aynı zamanda yatırım kaynağı. İş konseylerimizin de desteğiyle Avrupa menşeli sermayenin ve know-how'un Türkiye'de yatırım yapmaya yönlendirilmesi son derece önemli." 'KATKILARINIZI ÖNEMSİYORUZ' Gümrük Birliği'nin güncellenmesi konusunun da kendileri için çok önemli konu olduğunu belirten Bakan Pekcan, şu değerlendirmelerde bulundu: "Avrupa Komisyonu, konseyden Aralık 2016'dan itibaren yetki bekliyor. Aralık 2019'da AB Komisyonu Ticaretten Sorumlu Komiseri Phil Hogan ile görüşme gerçekleştirdik.
Hogan 6.5.2020
Bakan Pekcan, Türkiye-Avrupa iş konseyleri başkanlarıyla görüştü Açıklaması
"İş dünyasının katkıları önemli" AB ile Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmesi konusunun da kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Pekcan, şunları kaydetti: "Avrupa Komisyonu, Konseyden Aralık 2016'dan itibaren yetki bekliyor. Aralık 2019'da AB Komisyonu Ticaretten Sorumlu Komiseri Phil Hogan ile görüşme gerçekleştirdik.
Hogan: The Shed FilmiHogan 5.5.2020
Hogan 29.4.2020
ABD istihbaratından Çin ve DSÖ'yü Kovid-19 salgınına ilişkin soruşturması istendiği iddiası
Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Hogan Gidley, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Başkan Trump'ın da dediği gibi ABD konuyu derinlemesine araştırıyor.
Hogan 21.4.2020
Fiyatlarındaki çöküşün ardından ABD 75 milyon varil ham petrol alacak
"Valiler düşündüklerinden daha fazla kapasiteye sahip" Bazı valilerle yaşadığı solunum cihazı ve test kapasitesi krizine de değinen Trump, federal hükümetten yeterince yardım alamadıklarını savunan Illionis Valisi J.B. Pritzker ve Maryland Valisi Larry Hogan'a yüklendi.
Hogan 20.4.2020
ABD'de Trump ve eyalet valileri arasında "test kapasitesi" krizi
Cumhuriyetçi Vali Güney Kore'den 500 bin test kiti aldı Öte yandan Cumhuriyetçi Vali Larry Hogan yönetimindeki Maryland eyaletinin, Güney Kore'den 500 bin test kiti aldığı bildirildi.
Hogan 20.4.2020
ABD'de Korona virüsten ölenlerin sayısı 40 bini aştı
Eyaletlerin yeterince test kiti olmadığını söyleyen Maryland Valisi Larry Hogan ise Trump'ın ülkede yeterli kit bulunduğu şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi.
Hogan 16.4.2020
AB'den tedarik zincirini çeşitlendirme çağrısı
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Ticaretten Sorumlu Üyesi Phil Hogan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ardından tedarik zincirini çeşitlendirme çağrısında bulundu.
Hogan 4.4.2020
ABD'de sigortası olmayanların hastane masraflarını hükümet karşılayacak
5 çocuğun korona virüs testi pozitif çıktı ABD'nin Maryland eyaletinde 5 bebekte korona virüs testinin pozitif çıktığı açıklandı. Maryland Valisi Larry Hogan gazetecilere yaptığı açıklamada, biri 1 aylık, 5 bebekte yeni tip korona virüse (Covid-19) rastlandığı duyurdu.
Hogan 4.4.2020
ABD'nin Maryland eyaletinde 5 bebekte Kovid-19 tespit edildi
Maryland Valisi Larry Hogan yaptığı günlük basın toplantısında, eyaletteki 1 yaşından küçük 5 bebeğin Kovid-19 testinin "pozitif" çıktığını duyurdu.
Hogan 31.3.2020
ABD'nin başkenti Washington DC'de Kovid-19 nedeniyle halktan evde kalmaları istendi
Maryland ve Virginia da "evde kalın" talimatı vermişti Öte yandan gün içerisinde Maryland Valisi Larry Hogan da başkent Washington DC ve çevresinin Kovid-19 salgınının yeni merkezi olabileceği uyarısında bulunarak, "evde kalın" talimatı vermişti.
Hogan 30.3.2020
ABD'nin Virginia eyaletinde Kovid-19 nedeniyle "evde kalın" talimatı
Öte yandan gün içerisinde Maryland Valisi Larry Hogan da başkent Washington DC ve çevresinin Kovid-19 salgınının yeni merkezi olabileceği uyarısında bulunarak, "evde kalın" talimatı vermişti.
Hogan 30.3.2020
Maryland Valisi: "ABD'de Kovid-19 salgınının yeni merkezi Washington DC olabilir"
Maryland Valisi Larry Hogan, ABD'deki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının bir sonraki merkezinin başkent Washington DC ve çevresi olabileceği uyarısında bulundu.
Hogan 25.3.2020
Trump'ın salgın açıklamalarına ABD'li yetkililerden tepki
Maryland Valisi Larry Hogan Trump'ın yorumlarını halkı bilinçlendirme çabalarını olumsuz etkilediğini ifade ederek, "Bence mesajlar burada yaptıklarımızla uyuşmuyor.
Hogan 21.3.2020
"ABD istihbaratı, ocak ve şubatta Kovid-19 için pandemi uyarısında bulundu" iddiası
- Beyaz Saray'dan habere tepki Washington Post'un haberi hakkında CIA ve Ulusal İstihbarat Ofisinden herhangi bir açıklama yapılmadı ancak Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Hogan Gidley şunları kaydetti: "Medya ve Demokratlar sadece saçma ve gayrimeşru bir azil sürecine odaklanırken, Başkan Trump, Amerikan halkının sağlığını, varlığını ve güvenliğini korumak için tarihi, agresif önlemler almıştı.
Hogan 13.3.2020
ABD'de Kovid-19 nedeniyle Virginia eyaletinde acil durum ilan edildi
Maryland eyaletinde vaka sayısı 12 oldu, okullar tatil edildi 5 Mart'ta Kovid-19 nedeniyle acil durum ilan edilen Maryland'in Valisi Larry Hogan, bugün yaptığı basın toplantısında eyaletteki vaka sayısının 12'yi bulduğunu belirtti.
Hogan 7.3.2020
Trump'tan Kovid-19 için "her şeye hazırlıklıyız" mesajı Açıklaması
Maryland Valisi Larry Hogan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Washington'a yaklaşık 1,5 saat uzaklıktaki Baltimore kentinde 3 kişide Kovid-19 olduğunun teyit edildiğini duyurdu.
Hogan 22.1.2020
Ticaret Bakanı Pekcan'dan Davos mesajı: "Türkiye Fırsatlar Ülkesi"
"Mevcut Ticari Konjonktürü Pozitife Çevirebiliriz" Pekcan, korumacılık önlemlerine tabi ticaret hacminin 2017'de 79 milyar dolar olduğu bilgisini vererek, şöyle devam etti: "Korumacılık önlemlerine tabi ticaret hacmi Ekim 2019 itibarıyla 747 milyar dolara yükselmiş, 10 katına yakın bir artış var. Türkiye açısından değerlendirildiğinde, 2017'deki ticaret politikaları önlemlerine tabi ihracatı 853 milyon dolar. 2018'de bu rakam 7,2 milyar dolara, 2019'da 10,8 milyar dolara çıktı ancak dünya böyle bir trendde iken Türkiye olarak çok başarılı bir sene geçirdik. Geçen yıl yüzde 2,04 artışla 180,5 milyar dolar ihracat gerçekleştirdik. DTÖ'nün Eylül 2019 sonu itibarıyla açıkladığı verilere göre, dünyada en büyük ihracatçı 50 ülkenin ihracatının ortalama yüzde 2,7 azaldığını görüyoruz. Türkiye'de ise aynı dönemde ihracatta yüzde 2,6 artış var. Biz dünya sıralamasında artış oranı bakımından 7'nci, değer bakımından da 5'inci sıradayız. Bu konjonktürü pozitife çevirmek için fırsatlarımız olduğuna inanıyoruz ve iş dünyamızla beraber bunları değerlendirmeye çalışıyoruz." Yeni yıla ihracat artışla başladı Bakan Pekcan, ihracat için yeni pazarlar, yeni ihracatçılar ve yeni ürünleri hedef aldıklarını, aynı zamanda da ülkenin mevcut pazarlardaki konumunu daha da güçlendirme konusunda kararlı olduklarını belirterek şöyle konuştu: "2019 ihracatının yaklaşık yüzde 49'u Avrupa Birliği'ne (AB) gerçekleştirildi. AB'ye ihracatımız binde 8 azalmasına rağmen, değer bazında 14,6 milyar dolar ticaret fazlası verdik. Bir önceki sene bu 3,9 milyar dolardı. Yani AB'ye ticaret fazlamızı 3,7 kat artırdık. Bunun dışında en çok ticaret artışı yüzde 10,8 ile Kuzey Afrika'ya, yüzde 12,4 ile diğer Afrika ülkelerine, yüzde 7,5 ile Orta Amerika ve Karayipler'e yönelik gerçekleşti. Bu yıl da ihracata iyi bir performansla devam edeceğiz. Ocak ayının ilk 20 gününde ihracatta yüzde 3 artış var, sonuna doğru neler olacağını hep beraber göreceğiz." Pekcan, AB ile Gümrük Birliği Anlaşması'nın revize edilmesine yönelik yürütülen görüşmelere ilişkin bir soru üzerine de şunları söyledi: "Aslında AB ile bizim Gümrük Birliği Anlaşmamızın güncellenmesi biraz gecikti. Sadece Türkiye için değil, AB için de gecikti. Artık AB'nin de Türkiye'nin de üçüncü ülkelerle çok daha geniş kapsamlı ticaret anlaşmaları mevcut. 2016'dan beri Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyinden yetkilendirme bekliyor. Neden bekliyor? Bazı siyasi çekişmeler nedeniyle kimi ülkeler bu güncellemenin başlanmasını önlüyor ama ben artık AB'nin de buna farklı gözle bakacağını, siyasi sorunların başka mecralarda çözülmesi gerektiğini ama ekonomik ve ticaretin önündeki engellerin bir an önce kaldırılmasının hem AB ülkeleri için hem Türkiye için artık bir zorunluluk olduğunu görüyorum. Aralık ayında AB Komisyonu ticaretten sorumlu Komiseri Phil Hogan ile bir araya geldik, çok verimli, çok pozitif bir toplantı gerçekleştirdik.
Hogan 22.1.2020
Ticaret Bakanı Pekcan, Davos'ta soruları yanıtladı Açıklaması
Pekcan, AB ile Gümrük Birliği Anlaşması'nın revize edilmesine yönelik yürütülen görüşmelere ilişkin bir soru üzerine de şunları kaydetti: "Aslında AB ile bizim Gümrük Birliği Anlaşmamızın güncellenmesi biraz gecikti. Sadece Türkiye için değil, AB için de gecikti. Artık AB'nin de Türkiye'nin de üçüncü ülkelerle çok daha geniş kapsamlı ticaret anlaşmaları mevcut. 2016'dan beri Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyinden yetkilendirme bekliyor. Neden bekliyor? Bazı siyasi çekişmeler nedeniyle kimi ülkeler bu güncellemenin başlanmasını önlüyor ama ben artık AB'nin de buna farklı gözle bakacağını, siyasi sorunların başka mecralarda çözülmesi gerektiğini ama ekonomik ve ticaretin önündeki engellerin bir an önce kaldırılmasının hem AB ülkeleri için hem Türkiye için artık bir zorunluluk olduğunu görüyorum. Aralık ayında AB Komisyonu ticaretten sorumlu Komiseri Phil Hogan ile bir araya geldik, çok verimli, çok pozitif bir toplantı gerçekleştirdik.
Hogan 17.1.2020
Güçlü Çin verileriyle Asya borsaları artıda kapandı
Avrupa Pekin ve Washington arasındaki ticaret anlaşmasının küresel belirsizliği hafifletmesinin ardından Avrupa piyasaları artıda başlarken, küresel ticarete ilişkin gelişmeler kapsamında Avrupa Birliği Ticaret Yetkilisi Phil Hogan ile ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer, Perşembe günü Washington'da iki ülkenin ticari ilişkilerini konuştu.
Hogan 2.1.2020
Beyaz Saray'dan Erdoğan-Trump görüşmesi açıklaması
Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Hogan Gidley, Erdoğan ile Trump arasındaki telefon görüşmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.
Hogan 21.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 9
AB KOMİSERİYLE YAPILAN GÖRÜŞME Demir çelik sektörüyle ilgili dün Brüksel'de Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Ticaretten Sorumlu Komiseri Phil Hogan ile görüşmelerde bulunduğunu kaydeden Bakan Pekcan, şöyle dedi: "Çok yararlı görüşmeler oldu.
Şu an buradasınız: Hogan Haberleri | Hogan Haber - Haberler - Hogan haberleri, son dakika hogan haber ve gelişmeleri burada. Dawning St: Birleşik Krallık AB ile yapıcı görüşmeler istiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.7.2020 21:36:51. #1.15#
title