Hindistan'daki Trafik Kazası

Hindistan'daki Trafik Kazası

Yanan otobüste ölenlerin sayısı 45'e yükseldi
Kazada yakınlarını yitirenler, otobüs firmasının ofisleri önünde gösteri düzenledi

Hindistan'daki Trafik Kazası

Hindistan'ın güneyinde bariyere çarptıktan sonra yanan yolcu otobüsünde ölenlerin sayısının 45'e yükseldiği bildirildi. 

Andra Pradeş eyaleti Ulaşım Bakanı Botsa Satyanarayana, otobüsün sürücüsü, temizlikçisi ve beş yolcunun ön camdan kaçmayı başardığını söyledi. 

Otobüste sadece sürücü tarafından kontrol edilebilen otomatik bir kilitleme sistemi olduğuna işaret eden Satyanarayana, sürücü kaçtığı için diğer yolcuların otobüs içinde kilitli kalarak canlı canlı yandığını belirtti.  

Eyalet Enformasyon Bakanı D. K. Aruna ise kazada yaşamını yitiren biri bebek 45 kişiden sadece üçünün kimliğinin belirlenebildiğini, diğerleri için DNA testi yapılacağını kaydetti.

Cabbar Turizm'e ait otobüsün sürücüsü ile temizlikçisinin, sorgulanmak üzere gözaltına alındığı ve şirketin ihmal ile suçlanacağı öğrenildi.   

Kazada ölenlerin yakınları, Cabbar Turizm'in Bangalore ve Haydarabad'daki ofisleri önünde gösteri düzenledi. Polis, şirketin kazanın ardından kayıplara karışan sahibini bulmak için operasyon düzenledi. 

Bangalore kentinden Haydarabad'a giden otobüs, başkent Yeni Delhi'ye bin 200 kilometre mesafedeki Mehabubnagar yakınlarında bir başka aracı sollarken bariyerlere çarpmış, yakıt deposunun alev alması üzerine yanmıştı. - Delhi