Evlilik teklifi reddedilen adam, genç kızı gaz yağı ile yakarak öldürdü

Evlilik teklifi reddedilen adam, genç kızı gaz yağı ile yakarak öldürdü

18.11.2020 14:03 | Son Güncelleme: 18.11.2020 16:12

Hindistan'da 20 yaşındaki Müslüman genç kadın, kendisiyle evlenmek isteyen ve taciz eden adam tarafından gaz yağı dökülerek yakıldı. Hastanede yaşam mücadelesi veren genç kız hayatını kaybederken, sosyal medyada binlerce kişi cinayete karşı tepkisini dile getirdi.

Hindistan basınındaki haberlere göre eyaletin Vaishali bölgesinde, 20 yaşındaki Gülnaz Hatun, Hindu Satish Kumar Rai tarafından kendisiyle evlenmesi yönünde sürekli rahatsız ediliyordu. Hatun ise Kumar'ın teklifini Müslüman olduğu ve kendisiyle evlenemeyeceği gerekçesiyle reddediyordu.

GAZ YAĞI DÖKÜP YAKTI

30 Ekim'de Rasulpur köyündeki evinden çöp atmaya çıkan Hatun, Kumar ve arkadaşları tarafından taciz edildi. Hatun, Kumar'a karşı koyarak bu durumu annesine anlatacağını söyledi. Bunun üzerine Kumar ve arkadaşları Hatun'un üzerine gaz yağı dökerek yaktı. Hastaneye kaldırılan genç kadın, 15 Kasım'da yaşam mücadelesini kaybetti.

Evlilik teklifi reddedilen adam, genç kızı gaz yağı ile yakarak öldürdü

BİNLERCE KİŞİ TEPKİSİNİ ORTAYA KOYDU

Hatun'un ailesi, suçluların yakalanması için eyaletin başkenti Patna'da protesto gösterisi düzenledi. Sosyal medyada binlerce kişi tepki gösterdi. Öte yandan, polis şüphelilerden birini yakaladı. Kumar ve bir arkadaşı ise hala aranıyor. Söz konusu olay, çok sayıda kişinin tepkisini çekti.

SOSYAL MEDYADA KAMPANYA BAŞLATILDI

Muhalefetteki Hindistan Ulusal Kongresinin eski Başkanı Rahul Gandhi, Twitter'dan yaptığı açıklamada, yaşanan olaya ve bu durumu seçim sebebiyle saklayan Bihar hükümetine tepki gösterdi. Sosyal medyada, "JusticeForGulnaz" (Gülnaz için adalet) etiketiyle binlerce kişi paylaşımda bulundu.

Müslümanlara yönelik nefret söylemlerinin son yıllarda arttığı Hindistan'da daha önce de benzer olaylar gerçekleşmişti.

Evlilik teklifi reddedilen adam, genç kızı gaz yağı ile yakarak öldürdü

Kaynak: Anadolu Ajansı / Muhammet Nazım Taşcı

Haber Yorumları (27)
YAHYA: Bizim ülkedeki olayların aynısı.
YAHYA: Sevgiyi bilmeyen ancak siddete başvurur.
MALATYALI: Müslüman düşmanı birileri hemen Müslümanlığına saldırmış. Haber de öldürülen Müslüman ama öldüren hindu diyor. Lan Allah sizin gibi zihniyeti bozuklardan Müslümanları korusun...
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title