Dul Maaşı İçin Ölmüş Annelerinin Cesedini Mumyaladılar
56 saatlik kısıtlama bu akşam başlıyor! Nereler açık, neleri yapmak serbest? İşte detaylar

Dul Maaşı İçin Ölmüş Annelerinin Cesedini Mumyaladılar

24.05.2018 16:25 | Son Güncelleme: 24.05.2018 16:38
Dul Maaşı İçin Ölmüş Annelerinin Cesedini Mumyaladılar

Hindistan'da beş erkek ve bir kadın, vefat eden annelerinin dul maaşından faydalanmak için kimyasal maddelerle bedenini mumyalayıp parmak izi ile parasını almaya devam etti.

Hindistan'da beş erkek ve bir kadın, 70 yaşında ölen annelerinin dul maaşından faydalanmak için ölü bedenini çeşitli kimyasal maddelerle kaplayarak çürümesine engel oldu.

10 YIL ÖNCE ÖLEN ANNELERİNİN PARMAK İZİNİ KULLANDILAR

Yaklaşık 10 yıl önce ölen kocasının ayda yaklaşık 234 dolarlık maaşı kendisine bağlanan dul kadının parmak izini kullanarak aylığını alan kardeşler, durumdan şüphelenen komşuların yaptığı şikayet üzerine yakalandı.

"KOMADA SANIYORDUK" DEDİLER

Dört aydır ölü olduğu anlaşılan dul kadın okuma yazma bilmemesi nedeniyle parmak izi karşılığında maaşını alıyordu. Polisin yaptığı incelemede, kadının başparmağında mürekkep izlerine rastlandı.

Suçlamaları reddeden ve şu ana kadar annelerinin öldüğünü kimseye haber vermeyen kardeşler, kadının komaya girdiğini düşündüklerini söyleyerek kendilerini savundu.

MUMYALAMIŞLAR

Hindistan'ın kuzeyindeki Uttar Pradeş eyaletinin Varanasi kentinde yaşanan olay sonrası konuşan polis memuru, "Bedeni korumak için bir takım kimyasal maddelerle mumyaladıkları bulgusuna ulaştık. Yalanlarını ortaya çıkarmak için de doktor çağırdık" şekline konuştu.

Sözlerine devam eden polis şefi Prasad Singh soruşturma tamamlandıktan sonra kardeşlere sahtecilik ve dolandırıcılık suçlamasıyla dava açılacağını ekledi.

Benzer bir olayda da ülkenin doğusundaki Kalküta kentinde bu yılbaşlarında ölen annesinin emekli maaşını almak isteyen bir erkeğin kadının bedenini üç yıl boyunca buzdolabında sakladığı ortaya çıkmıştı.

Kaynak: Deutsche Welle Türkçe

Dul Maaşı İçin Ölmüş Annelerinin Cesedini Mumyaladılar
Haber Yorumları (13)
KARTAL: Insanoglu her sey beklenir ondan ne gunlere kaldik
KARTAL: İnsanoğlu bu her sey bellenir ondan ne gunlere kaldik
KAREDAĞ: Bu haber inandırıcı değil Hindistan’da vasıflı olarak çalışan biri en fazla 200 dolar alırken bir emekli nasıl olurda 234 dolar alır.Türkiyedeki karşığı 234x4.74=1109 bizim emekliler kadar maaş alacak nerdeyse
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title