9 yaşındaki kız çocuğu, beyin ameliyatı sırasında piyano çaldı

9 yaşındaki kız çocuğu, beyin ameliyatı sırasında piyano çaldı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Dünya

Hindistan'da, epilepsi krizlerine neden olan beyin tümörünün alınması için ameliyata giren 9 yaşındaki Somya, operasyon sırasında piyano çaldı. Somya'nın el hareketleri ile koordinasyonunu takip edilmek için böyle bir uygulamanın yapıldığı öğrenildi. İlginç görüntüler anbean kameraya yansıdı.

Madhya Pradesh eyaletinde bulunan Gwailor kentinde 9 yaşındaki Somya, epilepsi nöbetlerine neden olan beyin tümörünün alınması için bir hastaneye başvurdu.

PİYANO ÇALMASINI İSTEDİLER

Somya'yı ameliyat eden doktorlar, önce beynin haritasını çıkardı, ardından ameliyatın ortasında uyandırdı. Somya'nın hassas el hareketleri ve koordinasyonunu kontrol eden kısımlarının hasar görmediğinden emin olmak için çok sevdiği piyanoyu çalması istendi.

OPERASYON 6 SAAT SÜRDÜ

Yaklaşık 6 saatlik operasyon boyunca piyano çalan Somya konuyla ilgili olarak yerel medyaya, "En az 6 saat boyunca piyano çaldım ve mobil oyunlar oynadım. Şimdi daha iyi hissediyorum" dedi.

Somya'nın sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi.

9 yaşındaki kız çocuğu, beyin ameliyatı sırasında piyano çaldı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (1)
BU BİRSEYMİ: Bizim Magara ibisko Tattssezde ibisko Showunda YARIM BEYiNLiDE OLSA SARHOS SARKISINI OKUYARAK SöYLEDi
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title