Hido'yla Basketbol Keyfi

Nba Takımlarından Orlando Magic'te Forma Giyen Milli Basketbolcu Hidayet Türkoğlu, İstanbul'da "Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Yaz Spor Okulları" Adıyla Açacağı Yaz Spor Okullarını Tanıttı.

Hido'yla Basketbol Keyfi

NBA takımlarından Orlando Magic’te forma giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, İstanbul’da "Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Yaz Spor Okulları" adıyla açacağı yaz spor okullarını tanıttı.

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulundan İdari kadro ve antrenörlerin gözlemleri ve uygulanacak puanlama kriterleri ile seçilecek olan dört başarılı sporcu-öğrenci Hidayet ile birlikte 1 hafta boyunca Amerika, Orlando’da basketbol eğitimi alma şansını da yakalayacak.

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okullarında çalışmalar;

16 Haziran - 11 Temmuz tarihlerinde 1. dönem,

14 Temmuz - 08 Ağustos tarihinde 2. dönem ve

11 Ağustos - 05 Eylül tarihinde 3. dönem olarak devam edecek. Ayrıca 6 Temmuz–13 Temmuz tarihleri arasında Bodrum kampı ile hem tatil hem de spor yapma imkânı olacak. Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulunda, basketbolun yanı sıra, voleybol - tenis - yüzme - futbol - resim - görsel eğitim – yoga – gezi programları - Fransızca eğitim imkanı sunuluyor.

Dönem sonu organizasyonlarında sporcular; ailelerine ve konuklara dönem içinde öğrendikleri bilgileri sergileyecek, düzenlenecek yarışmalarda eğlenme imkânı bulacak ve organizasyon sonunda dönem sonu başarı belgeleri ile ödüllendirilecek.

Ayrıca yaz Basketbol ve Spor Okulun çalışmalarında kampın başladığı ilk gün, Bayan Basketbol Milli Takımımızın Kuvvet-Kondisyon Antrenörü ve Hidayet Türkoğlu’nun özel antrenörü Muratcan Üner danışmanlığında tüm sporcu-öğrencilerin Fiziksel-Anatomik ölçümleri, yağ, kas, kemik oranları ölçümleri yapılacak ve dönem boyunca gelişimleri takip edilecek. www.hedo79.com adresinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Kaynak: DHA