HIA'dan Türk Öğrencilere Eğitim Daveti! - Haberler
Haberi Paylaş

HIA'dan Türk Öğrencilere Eğitim Daveti!

Bültenler - Haberler | Güncel
HIA'dan Türk Öğrencilere Eğitim Daveti!

HIA "ayrımcılığın kökenleri" üzerine yoğunlaşan kapsamlı eğitim programının kapılarını Türk öğrencilere açtığını duyurdu.

ESU Türkiye, uluslararası eğitim kuruluşu Humanity in Action'ın (HIA) "ayrımcılığın kökenleri" üzerine yoğunlaşan kapsamlı eğitim programının kapılarını Türk öğrencilere açtığını duyurdu. 1 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında Amsterdam, Berlin, Kopenhag ve Paris'te yapılacak "Humanity in Action" programına başvurular 15 Mart'ta başlıyor.

Belçika, Bosna Hersek, Danimarka, Fransa, Almanya, Macaristan, İsrail, Hollanda, Polonya, İsveç, Türkiye, Britanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Ukrayna'daki üniversitelerle ve öğrencilerle işbirliği içinde faaliyet gösteren uluslararası eğitim kuruluşu Humanity in Action bundan böyle Türk öğrencileri ve üniversite mezunlarını da programına kabul ediyor. Program 1 Haziran – 1 Temmuz arasında Avrupa'nın Amsterdam, Berlin, Kopenhag ve Paris şehirlerinde gerçekleştirilecek. HIA Programı'nın temelinde ayrımcılığın kökeninde yatan sosyal ve siyasal faktörlerin keşfedilmesi hedefi yer alırken, potansiyel çözüm önerilerinin tartışılacağı platformlar oluşturma amacı da güdülüyor. Programa bu yıl Türk üniversite öğrencileri ve mezunları da başvurabilecek. HIA'dan yurtdışında eğitim alarak bu önemli eğitim ve kariyer fırsatını değerlendirmek isteyen Türk öğrenci ve mezunların 15 Mart tarihinden itibaren programa başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500
title