Hayırsever Mersin Ailesi'nden Eğitime 3 Milyon 250 TL Destek

Hayırsever Mersin Ailesi'nden Eğitime 3 Milyon 250 TL Destek

Hayırsever İşadamları Oktay Mersin ve kardeşi Turgay Mersin, 3 ayrı proje için 3 milyon 250 bin TL’lik destekte bulunacak.

Hayırsever Mersin Ailesi'nden Eğitime 3 Milyon 250 TL Destek

Hayırsever İşadamları Oktay Mersin ve kardeşi Turgay Mersin, 3 ayrı proje için 3 milyon 250 bin TL'lik destekte bulunacak.

Denizli Valiliği Toplantı Salonu'nda düzenlenen protokol imza törenine Vali Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Oktay Mersin eşi Ümran Mersin, oğulları İrfan Can ve Canberk Mersin, gelini Selen Mersin, torunu İpek Mersin, Hayırsever İşadamı Turgay Mersin ve oğlu Ege Mersin katıldı.

Törende konuşan Hayırsever İşadamı Oktay Mersin, Mersin Ailesi olarak Sarayköy ve Denizli Milli Eğitimine katkılar sağladıklarını hatırlatarak, "Öteden beri katkı sağlıyoruz ve sağlamaya devam edeceğiz inşallah. Ailemizin en küçük ferdi ile beraber bütün fertleri buradayız. Oğullarım, kardeşim, eşim, yeğenim, gelinim ve torunum hep birlikte buradayız. İnşallah bugün benim ve kardeşim adına yaptırmayı taahhüt ettiğimiz okullar ilerde eşim, evlatlarım ve torunum adına da devam etsin arzusundayız. Bugün o sözü çocuklarımızdan da alacağız. Allah nasip ederse yaptırsınlar. Son olarak Sayın Valime ve Sayın Milli Eğitim Müdürümüze gayretlerinden ve bizleri teşviklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsunlar kendileri bizi her zaman bu hayra teşvik ettiler. Çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun" dedi.

Vali Şükrü Kocatepe ise Mersin Ailesine eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek, "Sayın Oktay Mersin, Turgay Mersin ve aileleri ile birlikte Denizli İl Milli Eğitimine şirket olarak yaptıracakları okulların protokolünü imzalamak üzere birlikteyiz. Biliyorsunuz Mersin Ailesi'nin daha önce Sarayköy'de Hacı İrfan Mersin Ortaokulu binası, İşadamları Mesleki Teknik Lisesi'nin yapımı için katkıları ve Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu'nun 4 derslikli ek binası yapımlarında da destekleri olmuştu. Şimdi de yeni okul yapmak üzere katkıları olacak. Toplam 3 milyon 250 bin liralık destekleri var. Ben kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Onlar sağ olsunlar Denizli ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Ayrıca emekleri, sermayeleri ve bilgi birikimleriyle ülkemiz için çok önemli görev ifa ediyorlar. Bunun yanında da ailecek İl Milli Eğitimimize Sarayköy İlçemize ve İl Merkezimizdeki Milli Eğitim Tesislerine katkılarından dolayı da Denizlisever ve Denizlinin hayırsever işadamı, iş kadınları olarak onlara şükranlarımı sunuyorum. Sağlık, mutluluk ve kazançlarının bereketli olmasını temenni ediyorum."

Konuşmaların ardından Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu ve Turgay Mersin Ortaokulu'nun protokolü Vali Şükrü Kocatepe, Hayırsever İşadamı Oktay Mersin ve Hayırsever İşadamı Turgay Mersin tarafından imzalandı. - DENİZLİ

Kaynak: İHA