Haydarpaşa Garı Haberleri

Haydarpaşa Garı haber, Haydarpaşa Garı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Haydarpaşa Garı - 19.05.2021
İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
09.30 -Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı çelenk sunma töreni yapılacak.  16.00-Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramına özel düzenlenecek "Birlikte İleriye Lansmanı Haydarpaşa Garı Buluşması" etkinliğinde Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen üniversite öğrencileri ile bir araya gelecek.
Haydarpaşa Garı - 19.05.2021
GÜNDEM / 19 Mayıs 2021
(Ankara/09.30-20.10) (Fotoğraflı-Görüntülü) Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel düzenlenecek "Birlikte İleriye Lansmanı Haydarpaşa Garı Buluşması" etkinliğinde Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen üniversite öğrencileri ile bir araya gelecek.
Haydarpaşa Garı - 18.05.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 19 Mayıs 2021
(Ankara/09.30-20.10) Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramına özel düzenlenecek "Birlikte İleriye Lansmanı Haydarpaşa Garı Buluşması" etkinliğinde Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen üniversite öğrencileri ile bir araya gelecek.
Haydarpaşa Garı - 09.05.2021
İş Sanat, Edip Cansever'in şiirlerinin bulunduğu dinletinin ilk gösterimini çevrim içi yapacak
İş Sanat'ın pandemi sebebiyle çevrim içi sürdürdüğü, 21. sezonunda yayınladığı "Nazım Hikmet-Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı'ndan", "Gülten Akın-Kestim Kara Saçlarımı", "Cahit Sıtkı Tarancı-Düşten Güzel" başlıklı şiir dinletileriyle "Sait Faik Abasıyanık-Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar", "Hal­dun Taner-İnsan Sadece Bir Araç" başlıklı hikaye dinletileri İş Sanat'ın YouTube kanalı ve internet sitesi üzerinden yıl boyunca ücretsiz izlenebilecek.
Haydarpaşa Garı - 05.05.2021
Haydarpaşa Garı civarında denizde bulunan cesedin kimliği tespit edildi
Haydarpaşa Garı civarında denizde bulunan cesedin Azerbaycan uyruklu Bayram Mammadov'a ait olduğu belirlendi.
Haydarpaşa Garı - 12.03.2021
Haydarpaşa Garı - 17.02.2021
Haldun Taner'in hikayeleri, İş Sanat'ta dinleyicilerle buluşacak
Aynı zamanda daha önce yayımlanan Nazım Hikmet "Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı'ndan", Sait Faik Abasıyanık "Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar", Gülten Akın "Kestim Kara Saçlarımı" başlıklı dinletiler, İş Sanat'ın YouTube kanalından ve internet sitesinden sezon boyunca ücretsiz izlenebilir.
Haydarpaşa Garı - 08.02.2021
ABONELERİMİZİN DİKKATİNE CANLI YAYIN
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Haydarpaşa Garı'nda kazı alanında incelemelerde bulunuyor.
Haydarpaşa Garı - 07.02.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 8 Şubat 2021
(Ankara/11.30) 3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Haydarpaşa Garı'nda incelemelerde bulunacak ve basın açıklaması yapacak.
Haydarpaşa Garı - 03.01.2021
Haftanın tarihine bakış
1929- Anadolu-Bağdat ve Mersin-Tarsus demiryolları ile Haydarpaşa Garı devletleştirildi.
Haydarpaşa Garı - 15.12.2020
(Haydarpaşa Garı'ndaki kazılarda yeni keşif
kazılarla ilgili bilgi veren Haydarpaşa arkeolojik kazısı baş arkeoloğu Mehmet Ali Polat, "Biz burada Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Arkeoloji Müzesi olarak 2018 yılında kazılara başladık.
Haydarpaşa Garı - 03.12.2020
İş Sanat'ın online etkinlikleri sürüyor
İş Sanat Okuma Tiyatrosu'nda bazı bölümlerin seslendirileceği "Othello", "Ayı", "Kuru Gürültü" ve "Bir Yaz Gecesi Rüyası" 2, 9, 23 ve 30 Aralık'ta; İş Sanat Masal Tiyatrosu'nun sahneleyeceği "Alaaddin", "Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler", "Çizmeli Kedi" ve "Mutlu Prens" 6, 13, 20 ve 27 Aralık'ta; "Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı'ndan" başlıklı Nazım Hikmet şiir dinletisi 14 Aralık'ta, Yazarının Sesinden serisinde Ebru Cündübeyoğlu "Ferda", Yavuz Ekinci "Bana İsmail Deyin" ve Sinan Tuzcu "Böcek" kitabıyla 7, 21 ve 28 Aralık'ta; Melihat Gülses 12 Aralık'ta, Semplice Quartet: "İyi ki Doğdun Beethoven" 17 Aralık'ta, Iraz Yıldız 22 Aralık'ta, Murat Karahan ile Yeni Yıl Konseri 31 Aralık'ta sanatseverlerle buluşacak.
Haydarpaşa Garı - 01.12.2020
GÜNDEM / 1 Aralık 2020
(Moskova/20.45) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Devletten zihinsel ve ruhsal engellilerin istihdamı için 6 ayda 222 milyon liralık destek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, zihinsel ve ruhsal engelli vatandaşların istihdamı için oluşturulan "korumalı iş yerleri"ne, yılın ilk 6 aylık döneminde her bir engelli çalışan için aylık 805 lira, ikinci 6 aylık dönem içinse aylık 851,95 lira ödeme yaptı Korumalı iş yerleri, iş gücü piyasasına kazandırılmaları güç olan zihinsel ve ruhsal engelli vatandaşların, özel sektör ile iş birliğiyle ilgi, yetenek ve becerilerine odaklanarak istihdamına ve uzun süreli iş hayatında kalmalarına olanak tanıyor Bakanlık, engelli bireylerin işe uyum süreçlerinin takibi, iş hayatında karşılaştıkları zorlukların giderilmesi amacıyla 51 ildeki 72 birimde uygulanan "Engelli İş Koçluğu"nu da 81 ilde yaygınlaştıracak (Burcu Çalık/Ankara) 2- İTO'dan yeni yılda reel sektöre yönelik "Anti-Kovid 2021" önerileri İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç: "Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın açıkladığı ekonomide yeni dönem kapsamında üretim, istihdam ve ihracatımız için bir dizi anti-Kovid 2021 tedbirlerinin, özel sektörümüzün yeni yıla dirayetli bir başlangıç yapması için kıymetli olacağı inancındayız" "Sosyal izolasyon kuralları gereği kapalı olmasına karar verilen ve İstanbul'da 20 bin civarında bulunan işletmenin, bu süreç boyunca vergisel yükümlülüklerinin askıya alınması yararlı olacaktır" "İşletmelere bir evvelki vergi döneminde beyan edilen karları tutarında faizsiz kredi desteği verilmesi de adeta bir 'yokuş kalkış desteği' vazifesi görecektir" "Vergi yapılandırmasına ek olarak, matrah artırımı ile stok, kasa ve sicil affı iş dünyamızın can kulağıyla beklediği düzenlemeler kapsamındadır" (Ergin Garip/İstanbul) 3- Ahşap tutkusunu gençlere de aşılıyor Ahşap oyma ustası Galip Ağırkaya, tükenmeye yüz tutan meslekler arasında olan sanatının inceliklerini genç nesillere aktarıyor Doğada gördüğü her şeyi kendine özgü yorumuyla ahşaba yansıtan Ağırkaya, Independenta tanker kazası nedeniyle büyük hasar alan ve kalfalıktan ustalığa geçişine vesile olan Haydarpaşa Garı'nın restorasyonundaki eserleriyle de gurur duyuyor Galip Ağırkaya: "Bundan sonra bizim öğrendiklerimizi başka nesillere aktarmamız lazım ki bu ülkede bu meslek devam edebilsin.
Haydarpaşa Garı - 01.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1909- Bağdat Demiryolları kapsamında yapılan Haydarpaşa Garı törenle açıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haydarpaşa Garı Haberleri | Haydarpaşa Garı Haber - Haberler - Haydarpaşa Garı haberleri, son dakika haydarpaşa garı haber ve gelişmeleri burada. Çankaya Belediyesi, 19 Mayıs'ın 102. yılını ilçenin dört bir yanında coşkuyla kutluyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 00:34:25. #1.16#

title