Havaalanında ölümle burun buruna gelen yaşlı adamı dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Mehmet Öz kurtardı

Havaalanında ölümle burun buruna gelen yaşlı adamı dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Mehmet Öz kurtardı

Haberler.com - Haberler | Dünya

ABD'de yaşayan ünlü Türk kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz, New Jersey'deki bir havalimanında yere düşerken başını çarpan ve kanaması olan yaşlı bir adamın imdadına yetişti. Dr. Öz'ün "Rengi patlıcan gibi mosmordu." dediği yaşlı adam şimdi hastanede tedavi altında.

ABD'de yaşayan dünyaca ünlü kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz, New Jersey'deki Newark Havalimanı'nda bir yolcunun hayatını kurtardı.

TESADÜF ESERİ ORADAYDI

Pazartesi günü geç saatlerde havalimanında yaşlı bir adam yere yığıldı. Havalimanında görevli polis memuru Jeffrey Croissant, bagaj alım alanı yakınlarında yere yığılan ve solunum problemi yaşayan bir adama ilk müdahalede bulundu. Croissant'ın yardım çağrısına, o sırada havalimanında bulunan Dr. Mehmet Öz yetişti.

Havaalanında ölümle burun buruna gelen yaşlı adamı dünyaca ünlü Türk kap cerrahı Mehmet Öz kurtardı
Dr. Mehmet Öz

"PATLICAN GİBİ MOSMORDU"

Yere düştüğü sırada başını çarpan ve kanaması olduğu öğrenilen yaşlı adam yoğun bakımda tedavi altına alınırken, Dr. Öz o anları şu şekilde anlattı: "Rengi patlıcan gibi mosmordu. Nefes almıyor, nabzı da atmıyordu. Hürriyet'in haberine göre; oksijen tüpü gelene kadar kalp masajını sürdüren Öz, nabzı normale döndürmeyi başardı. Hayatı kurtulan 60 yaşındaki adam, gözlem amacıyla hastaneye kaldırıldı.

BENZER DURUMLAR YAŞANMIŞTI

Dr. Öz'ün benzer müdahaleleri daha önce de basına yansımıştı. 2015 yılında New Jersey'de bir kazaya tanık olan Öz, sağlık ekipleri gelene kadar 2 yaralıyı tedavi etmiş, 2 yıl önce de Manhattan'da ayağı kopan İngiliz bir turiste yardım etmişti.

Havaalanında ölümle burun buruna gelen yaşlı adamı dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Mehmet Öz kurtardı
Haber Yorumları (17)
ATAKAN: Mehmet öz yine reklam yaptı ve siz yediniz
ANTİ SOSYAL: YAHU SİZ NASIL İNSANSINIZ BEE. KARDEŞİM 2 , 3 GÜN EVVEL DOKTORLARI , YOK EGOLUYM UŞLAR, YOK DESPOTLARMIŞ İYİ YAPMIŞLAR DOKTORA DİYE YORUM YAPIYORDUNUZ. SÖZ ÜM KÖTÜ YORUM YAPANLARA. TAM KÖTÜ YORUM YAZARKEN BAŞINIZA BİR ŞEY GELSE HEMEN O KÖTÜLEDİĞİNİZ DOKTORA GİDİYOR SUNUZ BU ÇELİŞKİ DEĞİLMİ. PİRİNÇ AYIKLAR KEN HİÇ KARŞINIZA TAŞ ÇIKMIYORMU, SİZİN MANTIĞINIZA GÖRE PİRİNÇ Mİ KÖTÜ YOKSA TAŞMI KÖTÜ. TAŞ ÇIKTI DİYE PİRİNÇİN TAMA MINI ATIYORMUSUNUZ , ATMIYORSUNUZ. PEKİ BÜTÜN DOKTORLARI TAŞ MİSALİ NİYE ATIYOR SUNUZ. YERİ GELDİ DE SÖYLİYEYİM DEDİM.
BJK56: Tesadüf değil tevafuk
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title