Harç Yapı Fuarı'nda

Ata Holding bünyesinde bulunan Entegre Harç, 2-6 Mayıs tarihlerinde Tüyap'da düzenlenecek Yapı Fuarı'na katılacak.

Harç Yapı Fuarı'nda

Entegre Harç'ın Genel Müdürü Cem Çelik, 2012 yılı yatırımlarını yalıtım üzerine yaptıklarını söyleyerek, "Türkiye'de yeşil enerjinin önemi yeni yeni anlaşılmaya başladı. Bu yüzden 2012 enerji tasarrufu sağlayan ısı yalıtım sektörünün altın yılı olacak" dedi.

Entegre Harç, 2-6 Mayıs tarihlerinde Tüyap'da düzenlenecek Yapı Fuarı'nda 3. salon 3222 nolu stantta yer alacak. Fuarların Türkiye'deki üreticiler açısından çok büyük önem taşıdığını ifade eden Entegre Harç Genel Müdürü Cem Çelik, "Entegre Harç olarak yurt içinde ve yurt dışında olabildiğince çok fuara katılıp, takip etmeye çalışıyoruz. Yabancı şirketlerin Türk üreticileri görmesi açısından gerçekten çok önemli. Bire bir görüşme imkanınız oluyor. Ayrıca fuarlarda bilinçlendirme çalışmaları da yapıyoruz. Özellikle ısı yalıtımı konusunda maalesef ki birçok kişi yeterli bilgiye sahip değil" dedi.

2012 yılında ısı yalıtım pazarında, seramik yapıştırıcıda, su yalıtımı ve teknik harçlarda büyümeyi hedeflediklerini belirten Çelik, ".2012 itibari ile sektörde ve özellikle yalıtım sektöründe büyük ataklar olacağını düşünüyoruz ve yatırımlarımızı bu yönde öngörüyoruz. Biz ürün çeşitliliğimizle birden çok pazarda yer alan bir firmayız. Üretimini yaptığımız her bir üründe de pazarda kalite ve güvenilirlikle özdeşleşmiş durumdayız. Türkiye'de yeşil enerjinin önemi yeni yeni anlaşılmaya başladı. Biliyorsunuz ki ısı yalıtımı hem elektrikte hem de doğalgazda yüzde 50'ye varan bir enerji tasarrufu sağlıyor. Bu yüzden 2012, ısı yalıtım sektörünün altın yılı olacak" diye konuştu.

Cem Çelik, yıllardır özellikle Marmara ve Akdeniz bölgesindeki bütün prestijli projelerde tercih edilmeyi başardıklarından da bahsederek, son yıllarda İstanbul'da Zorlu Center, Fenerbahçe Ülker Arena Spor Kompleksi ve KentPlus Centrum gibi büyük projelerde Entegre yapı malzemelerinin kullanıldığını sözlerine ekledi.