Haberler

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN 2024? YKS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanır?

Güncelleme:

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN 2024? YKS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanır? 2024 yılında gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihlerinin ne zaman yapılacağı ve tercih kılavuzunun ne zaman yayınlanacağı merak konusu oldu. Öğrenciler, tercih sürecine dair bilgilere erişebilmek için kılavuzun yayınlanmasını bekliyor.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( Yks ) tercih süreci, sınavların tamamlanmasının ardından başlar. Bu yılın Yks'sinin ilk oturumu olan TYT, 8 Haziran'da gerçekleşti. İkinci oturum olan AYT ve üçüncü oturum olan YDT ise TYT'nin ardından gerçekleştirilecek. Sınavların tamamlanmasının ardından YKS tercih kılavuzu ve tercih süreci hakkında bilgi veren duyurular yapılır. YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN 2024? YKS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanır? İşte merak edilenler...

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

ÖSYM üzerinden yapılan araştırmalar, YKS tercih işlemlerinin başlayacağı tarihe odaklanmış durumda. Geçen yıl tercihlerin 27 Temmuz'da başladığı ve 8 Ağustos'ta sona erdiği göz önüne alındığında, bu yılın tercih sürecinin benzer bir zaman çerçevesinde gerçekleşmesi bekleniyor. 2024 YKS tercih kılavuzunun da sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, yani 17 Temmuz'da yayımlanması bekleniyor.

ÜNVERSİTE TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Adaylar, tercihlerini ÖSYM tarafından belirlenecek tarihler arasında, tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması üzerinden bireysel olarak gerçekleştirecekler.

Adaylar, tercih işlemlerini tamamlamak için ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresindeki açıklamaları takip edeceklerdir. Tercih işlemi, AİS ekranındaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır ve başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak ve sadece elektronik ortamda yapılan tercihler işleme alınacaktır.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Ösym YKS Gündem Eğitim Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title