Haberler

Ankara'daki vahşete sessiz kalamadı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sokak köpekleri mesajı: Bu sorunu mutlaka çözeceğiz

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da sokak köpeklerinin saldırısına uğrayarak ağır yaralanan 9 yaşındaki çocukla ilgili konuştu. Başıboş sokak hayvanları ile ilgili artan şikayetlerin farkında olduklarını belirten Erdoğan, "Önceki gün Ankara'da bir evladımızın ağır yaralandığı elim hadise yüreğimizi dağladı. Bu sorunu inancımız, kültürümüz ve şefkat medeniyetimizin bize vazettiği ilkeler çerçevesinde mutlaka çözüme kavuşturacağız." dedi.

Ankara'nın Keçiören ilçesi Kafkaslar Mahallesi'nde okula giderken sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan 9 yaşındaki Tunahan'ın ağır yaralanması tüm Türkiye'nin yüreğini yaktı. Olayın ardından hastaneye kaldırılan ve hala yaşam mücadelesi veren küçük çocuğun tedavisi sürürken, başıboş köpekler sorunu yeniden gündeme geldi. Konuya dair bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, artan şikayetlerin farkında olduklarını ve sorunu mutlaka çözeceklerini söyledi.

"ARTAN ŞİKAYETLERİN FARKINDAYIZ, SORUNU ÇÖZECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başıboş sokak köpeklerinin zarar verdiği insanlarımızın haklarını korumanın da görevimiz olduğunu bilinciyle hareket ediyoruz. Başıboş sokak hayvanları ile ilgili artan şikayetlerin farkındayız. Önceki gün Ankara'da bir evladımızın ağır yaralandığı elim hadise yüreğimizi dağladı… Bu sorunu inancımız, kültürümüz ve şefkat medeniyetimizin bize vazettiği ilkeler çerçevesinde mutlaka çözüme kavuşturacağız." dedi.

KÜÇÜK ÇOCUĞUN DURUMU İYİYE GİDİYOR

Öte yandan küçük çocuğun son durumuyla ilgili bir açıklama yapan baba Halil Yılmaz, oğlunun durumun iyiye gittiğini söyledi. Tunahan'ı yoğun bakım bölümünde kısa süreli ziyaret ettiğini dile getiren Yılmaz, "Şu anda az önce yanımdaydım. Yoğun bakıma ünitesine girdim. Doktorlarımız sağ olsun elinden gelen her şeyi yapıyorlar. Dualarını eksik etmesinler bizden. Allah dualarını kabul etsin. Benim çocuğum bugün gördüğümde nefes almaya çalışıyordu. Daha önce makineye bağlıydı, böyle bir tepki vermiyordu şu anda nefes almaya çalışıyor, yaralarını pansuman etmeye çalışıyorlar. Doktorlarımız daha iyi bilir, bu şekilde bilgi verdiler, iyiye gidiyor" ifadelerini kullandı.

"ÇOCUĞUMU RESMEN YEMİŞLER"

Baba olayla ilgili daha önce yaptığı açıklamada ise "Bugün benim evladımın yarın sizin evladınızın başına gelir. Bu durmaz. Geçenlerde sabah işe gidiyordum. Sabah 3 tane çocuğa saldırdılar. Sabah o saatte okula mı gidilir? Bana bile saldırdılar. Ürperdim. Doktorlar durumunun kritik olduğunu söylüyorlar. Benim çocuğumun yaşaması Allah'ın bir mucizesi olur. Benim çocuğumu ısırmamışlar, resmen yemişler." demişti.

Mesut Şahin
Haberler.com - Hukuk

Ankara Hukuk 3. Sayfa Yaşam Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (21)

Marko Apostolidis:

fanatik hayvanseverlerede bir el at

260
31
yanıtYanıtla
Osman Öner:

Bu olay kaçıncı, 22 yıldır kim var, hâlâ çözeceğiz, Denizli belediyesini sokak köpekleri arabalara saldırıyor havluyor diye aradığımız da insanlara saldırıyorlar mı diye soruyorlar illaki birileri zarar mı görmeli,

229
10
yanıtYanıtla
Oğuzhan Y:

Rabbim acil şifalar versin,anne babasına bağışlasın. Hayvanlarda can lakin sürüler halinde gezip çevreyi tehdit etmemeleri için kuvvetli önlemler alınmalı

228
9
yanıtYanıtla
Ali Çelik:

Ya ateş düştüğü yeri yakar hangi işin sonunda vatandaş memnun kaldiki hayvanları herkes seviyor Ama başı boş köpekler insana zarar veriyor sa gereğini yapmak devletin görevi birimlerinin canı yandıktan sonra boş konuşmanın anlamı yok maalesef gerçek bu

195
5
yanıtYanıtla
Bold Pilot:

22 yıldır her seyi çözdün bunuda çözersin

135
19
yanıtYanıtla
Rasim Özen:

Ülkede mama lobisi var mamacilar canlari pahasına sokak köpeklerini savunuyor neden çünkü bir sektör oluştu ve ordan mamalaniyorlar :)

111
10
yanıtYanıtla
Chao1675 Hitas:

Bence hepsini çine yada thailand a ihrac edin hem ekonemiye faydası olur hemde millet kurtulmuş olur.

91
17
yanıtYanıtla
o zen:

25 yıldız çözemediniz şimdi mi çözeceksiniz

85
16
yanıtYanıtla
Hakan Karanfil:

İstanbul Gazı osnampasa kucukkoyde çok başı boş köpekler var aradık belediye bize sorduğu soru şu küpeli köpekler ısırmaz sorumsuz insanlar yüzünden bu hale geliyoruz

84
6
yanıtYanıtla
Nidhogg Nors:

Köpekleri barınakta insanı koşullarda bakmak ok ama katletme fikri ruh hastalığından başka bir şey değil. Birisi canlı yiyecek olarak ihraç edelim demiş. İşte bu psikopatlar aramızda dolaşıyor.

18
54
yanıtYanıtla
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title