Twitch'in eski çalışanları bir zamanlar "Banlanmayacaklar" listesi olduğunu itiraf edildi - Haberler
Haberi Paylaş

Twitch'in eski çalışanları bir zamanlar "Banlanmayacaklar" listesi olduğunu itiraf edildi

Haberler.com / Yakupcan Aydemir - Haberler | Gamegar
Twitch'in eski çalışanları bir zamanlar

Twitch eski çalışanlarının yaptığı açıklamada listenin beş yıl önce olduğu açıklandı.

Twitch'in bu ayki büyük sızıntısı kaynak kodu ve yayıncı kazançları bilgilerinden daha fazlasını içeriyordu. Bazı insanların aynı oyunu farklı kurallarla oynamasına izin veren bir belge gibi görünen "Banlanmayacaklar" listesi hakkında ayrıntılar ortaya çıktı.

Anonimlik koşuluyla birden fazla eski Twitch çalışanıyla konuşan Washington Post'a göre Twitch'in banlanmayacaklar listesinin sızdırılan sürümü yaklaşık beş yıl öncesine ait olduğunu söyledi.

Tim "TimTheTatman" Betar gibi sık sık oyun dışı yayın yapan büyük isimler, gerçekten de "Banlanmayacaklar" olarak işaretlendi, ancak Twitch personelinin yasak bildirimlerine boğulmasını önlemek için yapıldığı anlaşıldı. Banlanmayacaklar listesinde adı olan bir yayıncı, yönetici tarafından durum tespiti yapılmadığı sürece banlanamazdı.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Bu ayki sızıntının bazı gözlemcileri kaşlarını daha açık bir çizgide daha da yükselttiler: "Hiçbir koşulda banlamayın." Ancak bu ifade düşünülenden daha zararsızdır, genellikle nadiren gerekli durumlarda ortaya çıkıyordu.

Eski Twitch çalışanları The Washington Post'a örneğin Bryan "RiceGm" Le ve Tyler "Tyler1" Steinkamp'ın, özellikle kanallarını kaç kişinin dinlediği nedeniyle, defalarca tartışmalı bir şekilde hakaret eden ancak banlanmayanlar listesinde olduğu nedeniyle banlanmayan yayıncılar olduğu söylendi.

Twitch'in eski çalışanları bir zamanlar 'Banlanmayacaklar' listesi olduğunu itiraf edildi

Yakupcan Aydemir
Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title