Suriyeli Ahmet, sosyal medyadan muz yedikleri görüntüleri paylaşan yurttaşları adına özür diledi - Haberler
Haberi Paylaş

Suriyeli Ahmet, sosyal medyadan muz yedikleri görüntüleri paylaşan yurttaşları adına özür diledi

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Güncel

Bir vatandaşımızın sokak röportajında muz alamadığını söylemesi üzerine Suriyeli sığınmacılar video paylaşım sitelerinde "Muz yeme" akımı başlattı. Olayın yankıları sürerken isminin Ahmet olduğu öğrenilen Suriyeli bir genç, yayınladığı video ile yurttaşları adına özür diledi.

Bir sokak röportajında Suriyelilerin Türklerden daha rahat geçindiğini dile getiren vatandaşın "Ben muz yiyemiyorum, onlar kilolarca muz alıyorlar" şeklindeki sözleri Suriyeli gençler arasında dalga konusu oldu.

"MUZ YEME" AKIMI BAŞLATTILAR

Bu açıklamayla dalga geçen bazı Suriyeli gençler ise sosyal medyada "Muz yeme" akımı başlattı. Muz yerken video çekip TikTok'ta paylaşan bu gençler kısa sürede tepki topladı. Kullanıcılar söz konusu videolar hakkında, "Tespit edilip bu ahlaksızlığı yapanlar sınır dışı edilmeli", "Bunlar mı savaştan kaçan mazlumlar?", "Bunları sınır dışına göndermeyen, vatan milletten bahsetmesin", "Yok mu rezilliğin bir sonu yahu" şeklinde yorumlar yaptı.

"UTANÇ VERİCİ BİR DURUM, BOŞ İNSANLAR"

Olayın yankıları sürerken isminin Ahmet olduğu öğrenilen bir genç, yayınladığı videoda yurttaşları adına özür diledi. Türk halkına sağduyu çağrısı yapan ve Suriyelilerin tamamı üzerinde bir genelleme yapılmaması gerektiğini ifade eden genç, "Bu kişiler asla bizi temsil etmez. Suriyeliler adına Türk kardeşlerimden özür diliyorum. Utanç verici bir durum, utanıyoruz. Bunlar muhacir olamamışlar. Boş insanlar. İdlib her gün bombalanıyor ve onunla ilgili tek paylaşım yapmıyorlar. Biz sizden daha çok kızıyoruz bu insanlara... Sizden ricamız ne olur genelleme yapmayın" dedi.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (35)
İLYAS YÜCEL:Bu kadar gevşek bir demokrasi anlayışı fazla...herkes haddini bilmesi lazım..yada devlet yetkilileri gerekeni yapıp elindeki avucundaki malvarlığını alıp def etmeli ... Cevap Yaz 1 21 Yayından Kaldır
normal insan:benim kızgınlığım hükümete değil asıl devlete,nasıl bu kadar sahipsiz kaldı anlayamadım.2007 e kadar ırak ve suriye ye gittiğimde özellikle ırak a,ellerinde silah tutan kim varsa bizden çekinirdi,ki biz ticaret için gitmiş ve silahsızdık.çünkü Türkiye dediğimizde ciddi manada korkarlardı bizden ama şimdi geldiğimiz nokta daha tecavüzcüyü bile asamayan,haddini aşanlara haddini bildirmeyen aciz bir Devlet kaldı.vaziyet,maymunların dalga geçtiği yaşlı aslan gibi oldu. Cevap Yaz 30 140 Yayından Kaldır
Aysegul Caliskan:Fazla merhamet vatana ihanettir turkiyede onlari el üstünde tuttular onlara daha güzel rahat bir yaşam verdiler şimdi niye gitsinler sizlerle eşit haklara sahip olmadiktan sonra sizden daha üstün daha iyi yasadiktan sonra iyiliklerinize nankörlük ederler vataniza göz de dikerler geçmiş olsun bi ülkede her milletdeki insanlar eşit haklara sahip olmalı eşit yasabilmeyi yoksa ister mülteci olsun ister gocmen o ülke kendi ulkesiymis gibi davranir ulkenize göz dikerler suriye ulkenize göz dikti Cevap Yaz 13 152 Yayından Kaldır
Tüm 35 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title