Semih Tümen kimdir? Merkez Bankası atamaları! Prof. Dr. Semih Tümen kaç yaşında ve nereli? - Haberler
Haberi Paylaş

Semih Tümen kimdir? Merkez Bankası atamaları! Prof. Dr. Semih Tümen kaç yaşında ve nereli?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Semih Tümen kimdir? Merkez Bankası atamaları! Prof. Dr. Semih Tümen kaç yaşında ve nereli?

Semih Tümen kimdir? Prof. Dr. Semih Tümen kaç yaşında ve nereli? Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararıyla Prof. Dr. Semih Tümen görevden alındı. Merkez Bankası'na kim atandı? sorusu gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. Merkez Bankası başkan yardımcısı kim oldu? İşte detaylar..

Semih Tümen kimdir? sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinin ardından Merkez Bankası Başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı. Başkan Yardımcılığı'na Taha Çakmak, Para Politikası Kurulu üyeliğine ise Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı. Türkiye'nin en kapsamlı haber sitesi, Haberler.com ile haberler devam ediyor.

SEMİH TÜMEN KİMDİR?

Lisans derecesini 2000 yılında ODTÜ İktisat Bölümü'nden aldıktan sonra 2006 yılında London School of Economics'te Ekonometri ve Matematiksel İktisat alanında yüksek lisans yapan Prof. Dr Semih Tümen, 2012 yılında da University of Chicago'da İktisat alanında doktora yaptı. Haberler.com son dakika haberler, gündem haberler ve tarafsız haberler için okumaya devam edin.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nda Yapısal Ekonomik Araştırmalar Genel Müdürü, Araştırma ve Para Politikası Genel Müdür Yardımcısı, Ekonomist ve diğer unvanlarda 2002 yılından itibaren görev yapan Semih Tümen; TCMB'de çalıştığı dönemde ODTÜ, Bilkent Üniversitesi ve TOBB-ETÜ'de yarı zamanlı öğretim üyeliği de yaptı. Mikroeokonometri, İşgücü İktisadı, Eğitim İktisadı ve Kalkınma İktisadı alanlarında lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersler veren Tümen, 2016-2018 yılları arasında Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi (Gıda Komitesi) Genel Koordinatörlüğü ve Dünya Ekonomik Forumu'nda (WEF) Başbakan Yardımcılığı Makamı'nı temsilen Kıdemli Danışman görevlerinde bulundu. Semih Tümen, 2018 yılından itibaren TED Üniversitesi İktisat Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapıyordu.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım