Muhkem nedir? Kuran'da Muhkem ne demektir? Muhkem kelimesinin tanımı ve anlamı! - Haberler
Haberi Paylaş

Muhkem nedir? Kuran'da Muhkem ne demektir? Muhkem kelimesinin tanımı ve anlamı!

Haberler.com - Haberler | Gündem
Muhkem nedir? Kuran'da Muhkem ne demektir? Muhkem kelimesinin tanımı ve anlamı!

İslam dininin kutsal kitabı Kuran-ı Kerim'de, bazı kelimeler çok sık kullanılmasına rağmen anlamları bilinmektedir. Bu yazımızda, Muhkem nedir? Kuran'da Muhkem ne demektir? Muhkem kelimesinin tanımı ve anlamı! hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı kaynaklarından faydalanarak hazırladığımız haberimizi sizlere aktaracağız. Peki, Muhkem nedir? Kuran'da Muhkem ne demektir? Muhkem kelimesinin tanımı ve anlamı!

Muhkem nedir? Kuran'da Muhkem ne demektir? Muhkem kelimesinin tanımı ve anlamı! İslam dininde en sık kullanılan ve anlamı en çok merak edilen kelimeler arasında yer almaktadır. İnsanlar Muhkem nedir? Kuran'da Muhkem ne demektir? Muhkem kelimesinin tanımı ve anlamı! sorularını araştırmaktadır. Peki, Muhkem nedir? Kuran'da Muhkem ne demektir? Muhkem kelimesinin tanımı ve anlamı!

MUHKEM NEDİR?

Sözlükte sağlam, esaslı ve dayanıklı anlamına gelen muhkem, terim olarak, manası kolaylıkla anlaşılan, haricî bir yoruma ihtiyaç göstermeyen ve tek anlamı olan, ne anlama geldiği, ne anlatmak istediği ilk bakışta anlaşılan, manası açık ve net olan, niteliği ve içeriği (seçikliği ve açıklı) belli olan Kur'ân'ın sarih lafızlarına ve ayetlerine denir.

Muhkem nedir? Kuran'da Muhkem ne demektir? Muhkem kelimesinin tanımı ve anlamı!

--

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title