Cübbeli Ahmet'ten tartışma yaratacak sözler: 40 yaşının altındakiler oy kullanmamalı - Haberler
Haberi Paylaş

Cübbeli Ahmet'ten tartışma yaratacak sözler: 40 yaşının altındakiler oy kullanmamalı

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Güncel

"Çocuklarınızı İmam Hatip'e vermeyin" çıkışıyla son dönemde büyük tartışma yaratan Cübbeli Ahmet Hoca adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün, yayınladığı yeni videodaki sözleri de ses getirecek cinsten. Seçme seçilme hakkının 40 yaşından sonrakilere verilmesi gerektiğini söyleyen Cübbeli, "Allah günahsız kullarına 40 yaşından evvel peygamberlik vermiyor biz başımıza adam seçeceğiz. Hayatta hiçbir tecrübe görmemiş Y kuşağı, Z kuşağı, bilmem ne kuşağı seçilme hakkı. Ne seçilmesi ya?" dedi.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında "Çocuklarınızı imam-hatiplere göndermeyin, düz ortaokul ve liselere gönderin, daha az hasarla çıkarlar" şeklindeki sözleriyle büyük tartışma yaratan Cübbeli Ahmet'ten yine ses getirecek bir çıkış geldi.

Yayınladığı son videoda 40 yaşının altındakilerin oy kullanmaması gerektiğini ifade eden Cübbeli, şu ifadeleri kullandı;

"Benim elimde olsa seçme ve seçilme hakkını da 40 yaşından sonraya veririm. Hayatta hiçbir tecrübe görmemiş, Y kuşağı, Z kuşağı, bilmem ne kuşağı, seçilme hakkı. Ne seçilmesi ya? 40'a kadar. Neden? Yaşasın görsün hayatın zorluklarını. Ondan sonra çoluk çocuğa karışsın, mükellef olsun, mesul olsun.

Dünyanın kaç bucak olduğunu görsün, ondan sonra başına adam seçerken öyle hissiyatla, duygusallıkla, karizmayla, krizmayla olmaz. Ona göre memleketi ya batırır ya çıkarır bu işler, aklı başında olsun.

Allah günahsız kullarına 40 yaşından evvel peygamberlik vermiyor biz başımıza adam seçeceğiz. Yani benim böyle bir görüşüm var."

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (16)
Edip Sevük:Genç nesilden neden bu kadar korkuyorsunuz. Muhtemelen sorguladıkları için Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Birinci Adem:Cübbeli haklı. Derhal uygulansın D Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
PALA BABA :gençlerin oy kullanmaması gerektiğini anlarım, çalışmak nedir, geçim nedir bilmezler. ama 40 yaş üzerindekileri de hayatım boyunca dinlemedim. miyadı dolmuş, bizi ileri götüremezler. cübbelinin sevdiği düzende 0-6 yaş grubu baskın olaydı 0-6 yaş grubu yukarısı oy kullanmasın derdi, samimiyetsiz. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title