Cami var ama minare yok! Cemaat hayırseverlerden yardım bekliyor: Ezan sesi bazen hiç duyulmuyor - Haberler
Haberi Paylaş

Cami var ama minare yok! Cemaat hayırseverlerden yardım bekliyor: Ezan sesi bazen hiç duyulmuyor

İhlas Haber Ajansı / Mert Taha Varol - Haberler | Yaşam

Sivas'ta 3 yıl önce ibadete açılan minaresiz cami, dışarıdan bakıldığında normal bir binaya benziyor. Camiye bir an önce minare yapılmasını isteyen cemaat, hayırseverlerden yardım bekliyor.

Sivas kent merkezi Kılavuz Mahallesi'nde bulunan Kadı Burhanettin Camii'ni dışarıdan bakınca cami olduğu anlaşılmıyor. Klasik veya modern cami mimarileri ile benzerliği bulunmayan caminin, minaresi de bulunmuyor.

HAYIRSEVERLERDEN DESTEK BEKLİYORLAR

Mahalle sakinlerinin ve hayırseverlerin desteği ile inşa edilerek 2018 yılında hizmete açılan camiyi bilmeyenler ilk bakışta binanın bir camiye ait olduğunu anlayamıyor. Caminin camiye benzemesi için minare isteyen cemaat, hayırseverlerden destek bekliyor.

Cami var ama minare yok! Cemaat dertli, hayırseverlerden yardım bekliyor: Ezan sesi bazen hiç duyulmuyor

"EZAN SESİ BAZEN HİÇ DUYULMUYOR"

Semt sakinlerinden İsmail Doğan, "Burada 400 daire var ve yaklaşık 2 bin kişi yaşıyor. Camimiz 3 sene önce yapıldı. Fakat caminin görünümü belli değil. Dışarıdan gelen giden burada cami olduğunu bilmiyor. Ezan sesi bazen duyuluyor bazen hiç duyulmuyor minare olmadığı için. Hoparlörler sık sık bozuluyor. Durmadan tamir ettiriyoruz. Dışarıdan gelenler burada cami olduğunu anlamıyor. Dar gelirli olduğumuz için minareyi yaptıramıyoruz" diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden İhsan Polat ise, "Cami var minaresi yoktur. Hayırseverlerimizden buraya minare yapılmasını istiyoruz. Minare olmadığı zaman cami belli olmuyor. Bunun tez elden yapılıp faaliyete geçirilmesini istiyoruz" dedi.

Cami var ama minare yok! Cemaat dertli, hayırseverlerden yardım bekliyor: Ezan sesi bazen hiç duyulmuyor

İhlas Haber Ajansı / Mert Taha Varol - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
Armağan Uzunkaya:betondan yapma ... yağ varillerinden yap... hemde ucuza gelmiş olur Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title