Haberler

Yaşar Okuyan, Türk Ocakları'nı "İhanetle" Suçladı

Abone Ol

Türk Ocakları Üyesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Okuyan, Türk Ocakları Genel Başkanı Nuri Gürgür ve Türk Ocakları Vakfı Başkanı Nevzat Kösoğlu'nu, "Demokratik Açılıma" Destek Verdikleri Gerekçesi ile "İhanetle" Suçladı.

Türk Ocakları üyesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, Türk Ocakları Genel Başkanı Nuri Gürgür ve Türk Ocakları Vakfı Başkanı Nevzat Kösoğlu'nu, "demokratik açılıma" destek verdikleri gerekçesi ile "ihanetle" suçladı. Okuyan, "Türk milletinin ocağına incir dikilirken, Türk Ocaklarının bu dikilen inciri sulamasından vazgeçmelerini temenni ediyoruz. Eğer bu yanlış yoldan dönmezlerse Türk Ocaklarından istifa edeceğim" dedi.

Türk Ocakları üyesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, ANKA'ya yaptığı açıklamada, Türk Ocakları yöneticilerini sert dille eleştirdi. Hükümetin "demokratik açılım" çalışmalarını, "bölücülük açılımı" olarak niteleyen Okuyan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın da ziyaret ettiği Türk Ocakları Genel Başkanı Nuri Gürgür'ün açılıma destek vermesinin "kabul edilemez" olduğunu söyleyerek, "12 Eylül'de Türk milliyetçisi olduğumuz için birlikte idamla yargılandığım Nevzat Kösoğlu'nu tanımakta ciddi güçlük çekiyorum" dedi. Okuyan, Türk Ocakları Vakfı Genel Başkanı Nevzat Kösoğlu'nun "Bu açılım Türkiye'nin yararınadır, Bu açılım ABD projesidir diyenler de yanlış konuşuyorlar" şeklindeki açıklamalarını da "ihanet" olarak niteledi. "Biz Türk Ocaklarını "Türkün ocağı' olarak biliyoruz" diyen Okuyan şöyle devam etti:

"Türk Ocakları kurulduğu günden beri, Türk milletinin hassasiyetlerini paylaşan ve Türk milletinin birlik ve beraberliğini tesisi için çaba gösteren bir ocaktır. Bugün maalesef Türk Ocakları yöneticisi sıfatını taşıyanların ABD ve AB dayatmalarıyla AKP'nin başlattığı bölücülük açılımına destek vermeleri Türk milletinin geleceğine ihanettir. Türk Ocakları yöneticilerini bu ihanetten dönmeye ve Türk milletinin ocağına incir dikilirken, Türk ocaklarının bu dikilen inciri sulamasından vazgeçmelerini temenni ediyoruz. Eğer bu yanlıştan dönmezlerse, Yaşar Okuyan olarak kendimi bildim bileli üyesi olmaktan gurur duyduğum Türk Ocaklarından istifa edeceğimin ve şu andaki bu adı geçen yöneticileri Allah, millet ve tarih önünde sorumlu olacaklarının bilinmesini isterim. Türk Ocakları, 'fesat ocakları'na dönüştürülemez."(ANKA)

(GÖ/BÜN)

Kaynak: ANKA / Güncel

Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title